Puchar Warsa i Sawy

33 medale (15 złotych, 12 srebrnych i 6 brązowych) zdobyli karatecy AKT podczas Pucharu Warsa i Sawy w Mysiadle pod Warszawą. Zawody rozegrano 8 kwietnia.

Wystartowało ponad 300 zawodników z Polski.

Cieszy fakt, że niektórzy karatecy AKT debiutowali na turnieju wyjazdowym i zakończyli starty na podium.

Byli zawodnicy, którzy nie zdobyli medalu, chociaż bardzo ładnie się zaprezentowali. Były też osoby, które na podium stanęły, ale nie ze wszystkich występów jestem zadowolony – skomentował starty podopiecznych sensei Paweł Janusz, który sędziował zawody. Jest nad czym pracować, do Pucharu Polski Dzieci pozostały niemal dwa miesiące, będziemy poprawiać niedociągnięcia na treningach – dodaje.

Najmłodsi zawodnicy mieli okazję obejrzeć występy doświadczonych karateków (w tym dwóch z naszego klubu), podczas II Turnieju Polskiej Ligi Karate Tradycyjnego. Młodzi karatecy nieczęsto mają możliwość śledzenia walk starszych kolegów. Więcej o Lidze można przeczytać tutaj.