II turniej PLKT

Paweł Tomasik zajął drugie, Wiktor Staszak piąte miejsce w II Turnieju Polskiej Ligi Karate Tradycyjnego ORLEN 2017. Zawody odbyły się 8 kwietnia w Centrum Edukacji i Sportu w Mysiadle pod Warszawą.

Paweł Tomasik w pierwszym pojedynku kitei pokonał Macieja Medyńskiego z Pruszkowa. Potem przegrał kumite z Michałem Sową z Bytomia. Kolejną walkę stoczył z Wiktorem Staszakiem. Technika kizami zadecydowała o zwycięstwie Pawła. Po rundzie kata, w której miał dosyć wysokie noty (był drugi), przeszedł do finału. Walkę o pierwsze miejsce stoczył z Michałem Sową. Finał składa się z trzech 1,5-minutowych pojedynków. Pierwszy zakończył się remisem. W drugim, po wykonaniu techniki gyakuzuki, zwyciężył zawodnik z Bytomia. W trzeciej walce Paweł wyrównał wynik techniką kizami. Po dogrywce, która nie przyniosła rozstrzygnięcia, sędziowie zadecydowali o zwycięstwie Michała Sowy. Paweł zakończył występ na drugim miejscu (w pierwszym turnieju Ligi był czwarty).

Nie jestem zadowolony ze swojego startu. Tak naprawdę dobrze mi się walczyło dopiero w ostatniej, finałowej walce – skomentował swój występ Paweł.

Wiktor Staszak, który zwyciężył pierwszy turniej Ligi, tym razem zakończył na piątym miejscu. Rundę kitei wygrał z Adrianem Zwierzchowskim z Aleksandrowa Łódzkiego. Następnie przegrał w kumite z Oskarem Sucheckim z Gdyni. W kolejnym pojedynku uległ klubowemu koledze Pawłowi Tomasikowi. Nieco nadrobił w rundzie kata – miał najwyższe noty. Potem stoczył zwycięski pojedynek kumite z Adrianem Zwierzchowskim.

To nie był mój dzień, nie jestem zadowolony z walk. Przede mną dużo pracy, mam nadzieję, że w ostatnim turnieju zaprezentuję się lepiej – skomentował Wiktor.

Po dwóch turniejach Ligi prowadzi Michał Sowa, który zdobył do tej pory 15 pkt. Tuż za nim znajduje się trzech zawodników z taką samą ilością punktów. Wiktor Staszak, Paweł Tomasik i Damian Tomasik – wszyscy mają po 12 pkt.

Finał Ligi, który odbędzie się 29 kwietnia w Gdańsku, zapowiada się ciekawie. Trzymamy kciuki za naszych zawodników.

Więcej informacji na www.karate.pl.