Plebiscyt PZKT

AKT Niepołomice-Kraków najlepszym klubem 2016 roku! 18 lutego podczas corocznego plebiscytu PZKT nasz klub otrzymał aż 6 wyróżnień.

Laureatów nagrodzono tradycyjnie, w czasie Zimowego Gasshuku – międzynarodowego zgrupowania karate tradycyjnego w Dojo Stara Wieś (więcej informacji tutaj).

Sensei Paweł Janusz został najlepszym zawodnikiem kata 2016 roku. To wyróżnienie otrzymał już po raz 11 w swojej karierze. Odebrał też dyplomy za najlepszą imprezę 2016 roku (Mistrzostwa Świata w Tauron Arenie Kraków), dla najlepszego szkoleniowca juniorów oraz najlepszego klubu PZKT. Ostatni tytuł przyznano Akademii już drugi rok z rzędu. Klub otrzymał go za całokształt pracy na rzecz rozwoju karate tradycyjnego w 2016 roku (w szczególności za: ilość przeprowadzonych egzaminów na stopnie uczniowskie kyu, ilość indywidualnych licencji PZKT, liczbę osób uczestniczących w aktywnościach PZKT oraz liczbę startujących zawodników w imprezach PZKT).

Sensei Paweł dziękując za wyróżnienia powiedział, że jest wdzięczny za nie wielu osobom. Jak zaznaczył tytuł najlepszego klubu to zasługa jego członków, którzy tworzą zgraną ekipę i dają energię potrzebną do działania. Podziękował senseiowi Andrzejowi Zarzecznemu za wyznaczenie właściwego kierunku w treningu kata. A odbierając wyróżnienie dla najlepszej imprezy, przyznał, że tak naprawdę należy się ono senseiowi Włodzimierzowi Kwiecińskiemu, który był inspiracją, motywacją, i od którego wiele się nauczył przy organizacji mistrzostw świata.

Sensei Michał Janusz został najlepszym szkoleniowcem 2016 roku w kategorii dzieci. – Poprzedni rok był dla mnie wyjątkowy. Po raz pierwszy od wielu lat nie mogłem uczestniczyć w zgrupowaniach kadry narodowej. W zamian bardziej skoncentrowałem się na pracy z dziećmi, mogłem poświęcić więcej czasu na ich szkolenie – powiedział odbierając dyplom.

Wiktora Staszaka i Pawła Tomasika wyróżniono jako najlepszą drużynę enbu. – Bardzo się cieszę z tego wyróżnienia. I z tego, że mieliśmy z Pawłem możliwość wystartowania w mistrzostwach świata w kategorii senior. Dziękuję kolegom i koleżankom z klubu za to, że tworzą wspaniałą atmosferę, sensejowi Pawłowi i Michałowi za motywację na treningach oraz rodzicom, za to, że zawsze mnie wspierali i zachęcali do trenowania karate – zaznaczył Wiktor Staszak podczas uroczystości.

Gratulujemy!