Zimowe Gasshuku 2017

17 karateków AKT szkoliło się podczas międzynarodowego zgrupowania Winter Gasshuku 2017, które trwało od 15 do 19 lutego w Dojo Stara Wieś.

W zgrupowaniu wzięło udział w sumie 150 karateków z Francji, Japonii, Niemiec, Włoch i Polski.

Treningi prowadzili znakomici japońscy mistrzowie – sensei Masaru Kamino, 79-letni mistrz JKA w kata i kumite, który mimo swojego wieku prezentuje znakomitą formą fizyczną oraz pochodzący z Nagasaki sensei Koichi Ogusu – po raz pierwszy będący w Polsce.

Gościem specjalnym był sensei Chiyomaro Shimoda – legendarny instruktor karate w Polsce, a koordynatorem szkolenia sensei Włodzimierz Kwieciński, prezes PZKT.

Japońscy mistrzowie wielokrotnie prosili senseia Pawła Janusza do prezentacji różnych ćwiczeń. Za bardzo dobre uznali jego wykonanie kata jion, twierdząc, że każdy powinien się na nim wzorować.

Zajęcia wieczorne prowadził sensei Andrzej Maciejewski, który uczył chińskiego kata i prezentował grudniową wizytę w Chinach.

W sobotnie popołudnie w czasie uroczystego plebiscytu PZKT, Akademia Karate Tradycyjnego Niepołomice-Kraków została wyróżniona aż sześciokrotnie. Szerszą relację z uroczystości można zobaczyć tutaj.

Gasshuku zakończyło się egzaminem na stopnie mistrzowskie Dan. Przystąpiła do niego nasza zawodniczka Kamila Gawlińska. Wyniki wkrótce!