Obóz letni w Ochotnicy Górnej

80 karateków wzięło udział w obozie treningowo-szkoleniowym, który odbył się od 13 do 18 lipca 2021 w Ochotnicy Górnej.

Do tej pory Ochotnica Górna kojarzyła nam się głównie ze śniegiem, bo od kilkunastu lat jeździmy tam na obozy zimowe. W tym roku po raz pierwszy wybraliśmy się latem, by szlifować formę w otoczeniu natury, u podnóża Gorców. O tej porze roku miejscowość zachwyciła nas równie mocno.

Codziennie spacerowaliśmy po okolicy napawając się widokiem gór, dotleniając się, a nawet spontanicznie kąpiąc się w strumyku.

Wybraliśmy się też na dłuższą wycieczkę po okolicznych szlakach i dotarliśmy aż do wieży widokowej w Magurkach (1108 m n.p.m), skąd podziwialiśmy piękną panoramę gór. Po drodze posililiśmy się jagodami napotkanymi przy trasie.

Podstawą każdego dnia były treningi karate – poranne rozruchy przed ośrodkiem, treningi w sali i na pobliskim orliku. Nie bylibyśmy jednak sobą, gdybyśmy nie potrenowali nawet podczas górskich wycieczek. Senseiowie czuwali, by karatecy na zajęciach dawali z siebie wszystko, udzielali wskazówek, które pomogą w dalszym rozwoju. Na koniec część grupy przystąpiła do egzaminów, które przeprowadził sesnsei Paweł Janusz.

Wieczorami relaksowaliśmy się przy ognisku, piekliśmy kiełbaski i delektowaliśmy się rozmaitymi przysmakami – podpłomykami, oscypkami, karkówką i innymi smakołykami – przygotowanymi przez gospodarza.

Nasze pokoje musiały lśnić czystością, nad czym skutecznie czuwała komisja czystości, sprawdzająca, czy utrzymujemy wokół siebie należyty porządek.

Jednego dnia wybraliśmy się też na termy, gdzie przez wiele godzin korzystaliśmy z wodnych atrakcji.

Gospodarz oprowadził nas też po stajni, gdzie mogliśmy zobaczyć z bliska a nawet dotknąć zwierząt hodowlanych – krowy, kur, gęsi.

Była też obozowa dyskoteka oraz wieczór skeczy i opowiadania kawałów.

Obóz był wspaniałym przeżyciem, pełnym aktywności i rozmaitych atrakcji. Karatecy zapewniali, że z pewnością wybiorą się do Ochotnicy następnym razem. Dziękujemy wszystkim za dobrą energię, hart ducha i dużo uśmiechu każdego dnia. Do zobaczenia na kolejnym obozie!

Obóz letni w Ochotnicy Górnej, 13-18 lipca 2021

Wydarzenie dofinansowane ze środków Miasta i Gminy Niepołomice