18. Letnia Akademia Karate za nami

Wakacje jak zwykle rozpoczęliśmy Letnią Akademią Karate. Już po raz 18 spotkaliśmy się na obozie w Niepołomicach, by razem trenować, bawić się i spędzać aktywnie czas. Letnia Akademia trwała od 28 czerwca do 3 lipca i uczestniczyło w niej 50 karateków.

Podobnie jak w ubiegłym roku, obóz miał charakter stacjonarny. Karatecy spotykali się codziennie od 8.00 do 18.00. Senseiowie zadbali, by ten czas był wypełniony mnóstwem atrakcji.

Na sam początek na obozowiczów czekała nie lada gratka – spotkanie z senseiem Justo Gomezem z Argentyny, który gościł w Niepołomicach na zgrupowaniu. Karatecy w Zamku Królewskim zaprezentowali krótki pokaz i wykonali też wspólnie z argentyńskim mistrzem kilka technik. Potem ustawili się w długiej kolejce, by otrzymać od senseia Gomeza autograf.

Pogoda sprzyjała przez cały pobyt, więc na treningi chodziliśmy do parku miejskiego, trenowaliśmy też na orliku i na pobliskiej łące. Oprócz treningów karate i doskonalenia techniki, karatecy rozwijali się też w innych dziedzinach. Na warsztatach sushi uczyli się jak przyrządzać tradycyjne japońskie przysmaki, a wszystko co zrobili szybko znikało ze stołu.

Karatecy spotkali się też z rycerzami z Niepołomickiego Bractwa Rycerskiego, którzy opowiedzieli o swojej pasji, zaprezentowali pokaz oraz elementy zbroi.

Były także zajęcia taneczne z Katrin Kargbo i wyjście na krytą pływalnię. A w nowo otrzymanych koszulkach obozowych karatecy udali się do Małopolskiego Centrum Dźwięku i Słowa obejrzeć film.

Poza tym czas upływał nam na grach i zabawach na orliku i placach zabaw, konkursach sprawnościowych oraz na meczach piłki nożnej. Sporo spacerowaliśmy po mieście mieście, dotarliśmy też na Kopiec Grunwaldzki.

Nasz obóz zakończyliśmy nocą w Akademii. Był grill, dyskoteka i wieczorne filmy oraz mnóstwo świetnej zabawy. W sobotni poranek, wyspani i wypoczęci, pożegnaliśmy się z obozem porannym rozruchem. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom, po czym odjechaliśmy do swoich domów.

Dziękujemy za wspaniały czas i do zobaczenia na kolejnych obozach!

Wydarzenie dofinansowane ze środków Miasta i Gminy Niepołomice

Letnia Akademia Karate, 28 czerwca - 3 lipca 2021