Rekrutacja do klasy o profilu sportów walki

Od 1 września 2021 w Szkole Podstawowej nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Niepołomicach rusza klasa sportowa o profilu piłka nożna/sztuki walki (specjalizacja karate tradycyjne).

Klasę sportową o specjalizacji karate tradycyjne – od roku szkolnego 2021/2022 – tworzy Akademia Karate Tradycyjnego Niepołomice we współpracy z Wydziałem Edukacji Urzędu Miasta i Gminy w Niepołomicach i Szkoły Podstawowej nr 1 w Niepołomicach.

Pilotażowym programem zostaną objęci uczniowie klas czwartych.

Warunkiem powstania nowego oddziału jest minimalna liczba uczniów – 20 osób.

Do klasy rekrutowani będą zarówno chłopcy, jak i dziewczęta.

Nie ma opłat związanych z przynależnością ucznia do klasy sportowej. Koszty jakie będą wynikać z uczęszczania do klasy sportowej to opłaty stałe szkolne.

Trenerami karate tradycyjnego będą instruktorzy Akademii Karate Tradycyjnego Niepołomice. Zajęcia sportowe (6 godzin specjalizacji) będą się odbywały w Akademii Karate (przy ul. Grunwaldzkiej 15 d), zgodnie ze stałym grafikiem zajęć w Akademii.

Spotkanie rodziców/opiekunów prawnych z organizatorami odbędzie się w czwartek 22 lipca o godzinie 19.00 w budynku Akademii Karate Tradycyjnego w Niepołomicach, przy ul. Grunwaldzkiej 15 d.

Deklarację można składać od 19 lipca – przynosząc papierową wersję do sekretariatu szkoły bądź wysyłając ją drogą elektroniczną na adres mailowy do szkoły: sekretariat @sp1niepolomice.pl.

Pobierz deklarację.

Informacje o Akademii
Akademia Karate Tradycyjnego Niepołomice to działająca od 25 lat szkoła Pawła Janusza, 4-krotnego mistrza świata w karate tradycyjnym. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani instruktorzy, zawodnicy kadry narodowej, mistrzowie Polski, Europy i świata. To nie tylko utytułowani sportowcy, ale przede wszystkim ludzie, którzy swoją pasją, energią i entuzjazmem dzielą się z innymi. Klub stawia na edukację, samodyscyplinę, kształtowanie charakteru i dobrych nawyków u dzieci, młodzieży, ale też dorosłych. Wychowankowie Akademii co roku na zawodach krajowych i międzynarodowych osiągają bardzo dobre wyniki. Wielu spośród nich to aktualni mistrzowie świata. Akademia zrzesza całe rodziny ćwiczących, od przedszkolaków, po seniorów – nie tylko najwyższej klasy zawodników, ale i osoby, które ćwiczą głównie rekreacyjnie.

Akademia to nowoczesne dojo (budynek ćwiczeń) składające się z dwóch sal treningowych: jedna sala do ćwiczeń fitness i tańca, druga z matą do treningu karate i judo (obie wyposażone w lustra i profesjonalny sprzęt do ćwiczeń), szatni z prysznicami, recepcji, poczekalni dla rodziców i bawialni dla dzieci. Przed budynkiem znajduje się parking i duży plac zabaw.

Klub co roku organizuje letnie i zimowe obozy szkoleniowo-wypoczynkowe oraz turnieje, w których bierze udział ponad pół tysiąca dzieci, młodzieży i dorosłych. Uczestniczy w licznych zgrupowaniach międzynarodowych i seminariach karate oraz w rozmaitych akcjach (pokazy, wspólne wyjazdy, ogniska, pikniki, akcje charytatywne, itd).

Informacje o Szkole Podstawowej nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Niepołomicach
Szkoła posiada bardzo dobrą kadrę nauczycielską. Przestronny budynek szkoły jest po gruntownym remoncie. Bogata infrastruktura sportowa (hala sportowa, sala gimnastyczna, trzy wielofunkcyjne boiska zewnętrzne i bieżnia lekkoatletyczna).

Klasy sportowe realizują podstawę programową właściwą danemu poziomowi i dodatkowo 6 godzin zajęć sportowych, zgodnie ze specjalizacją (łącznie 10 godzin wychowania fizycznego). Zajęcia ze specjalizacji (6 godzin) odbywają się na terenie klubu. W ramach czwartej godziny wychowania fizycznego można wybrać zajęcia na basenie lub gry zespołowe. Profil sportów walki, również taniec, realizowany będzie w Akademii.

Kontakt:
Akademia Karate: biuro@karate4u.pl , 501 616 789 Paweł Janusz
Szkoła: sekretariat@sp1niepolomice.pl , telefon do szkoły: 12 281 11 54