Gasshuku 2020

Liczna ekipa AKT wzięła udział w Gasshuku 2020, zgrupowaniu Polskiej Unii Karate Tradycyjnego, zorganizowanym od 12 do 16 sierpnia w Dojo Stara Wieś. W wydarzeniu wzięło udział w sumie 150 uczestników z 24 klubów.

Gościem specjalnym był sensei Włodzimierz Kwieciński 8 Dan, prezydent World Traditional Karate Federation. Podczas treningów przybliżył karatekom kata Kanku Sho wraz z interpretacją.

Na treningach z pozostałymi prowadzącymi: senseiem Pawłem Januszem, Łukaszem Wójcikiem, Anna Kulczyńską, Martą Niewczas i Danielem Iwankiem, poznawali kata Bassai Sho oraz jego zastosowanie, interpretację ruchów Bassai Dai. Były też elementy kumite, podcięć, samoobrony.

Podczas wykładów i szkoleń można było zaczerpnąć wiedzy i inspiracji z różnych dziedzin („Efektywny lider: uczeń, mistrz, przewodnik”- Peter Grudniak, prezes zarządu Ergo Pro w Polsce i Honorowy Czarny Pas, „Czarny pas w sprzedaży” – Tomasz Telej, trener sprzedaży, „Trening karate z elementami integracji sensorycznej dla dzieci w wieku 5-8 lat – Paweł Karpow, „Bezpieczeństwo w cyberprzestrzeni” który poprowadził Krzysztof Ostafiński, dyrektor Programu Edukacyjnego Nowoczesne Zarządzanie Biznesem).

Podsumowaniem Gasshuku były egzaminy na stopnie mistrzowskie Dan, do których przystąpiło aż 13 karateków naszej Akademii (szczegółowe informacje znajdują się tutaj).

Podczas sobotniego Sayonara party, karatecy połączyli się online z Lyoto Machidą, który zapowiedział, że w przyszłym roku przyjedzie do Polski poprowadzić zgrupowanie Polskiej Unii Karate Tradycyjnego!