Zgrupowanie kadry PUKT

Karatecy AKT wzięli udział w zgrupowaniu kadry seniorów, młodzieżowców, juniorów i juniorów młodszych Polskiej Unii Karate Tradycyjnego, które od 8 do 11 sierpnia trwało w Dojo Stara Wieś.

4-dniowy wyjazd do Dojo był okazją do treningu pod okiem jednych z najbardziej doświadczonych zawodników i trenerów w Polsce – Pawła Janusza, Łukasza Wójcika, Anny Kulczyńskiej i Daniela Iwanka, którzy wielokrotnie stawali na podium najważniejszych krajowych i międzynarodowych zawodów w niemal każdej konkurencji.

Na kadrę zjechało blisko 90 zawodników z 22 klubów z Polski. Dni upływały szybko i bardzo intensywnie. Na kadrowiczów czekały 4 treningi dziennie. Rozpoczynali od porannych biegów, przed południem i po południu były dwa 2-godzinne treningi, na których doskonalili kata i kumite. A dzień treningowy kończył się zajęciami na przyrządach, gdzie zawodnicy ćwiczyli siłę, szybkość, koordynację, ale też balans i równowagę.

Na zakończenie wszyscy wzięli udział w I Mistrzowskim Turnieju Kadry PUKT. Nasi zawodnicy dobrze się spisali, zdobywając miejsca medalowe niemal w każdej konkurencji. Gratulujemy udanych startów.

Szczegółowe wyniki dostępne są na stronie www.pukt.pl – kliknij tutaj.