13 egzaminów na stopnie DAN

W czasie tegorocznego Gasshuku w Dojo Stara Wieś aż 13 karateków AKT przystąpiło do egzaminów na stopnie mistrzowskie DAN. 6 spośród nich zdobyło swój pierwszy czarny pas (1 DAN). Ponadto nasi senseiowie zdali na kolejny stopień mistrzowski!

Egzaminy przeprowadził sensei Włodzimierz Kwieciński, pod patronatem Polskiej Unii Karate Tradycyjnego.

Gasshuku się zakończyło, emocje opadły, powoli wracamy do stałego trybu dnia. Nie sposób jednak przejść obojętnie wobec faktu, że po raz pierwszy w historii naszego klubu aż 13 osób przystąpiło do egzaminów na stopnie mistrzowskie Dan. 15 sierpnia w Dojo Stara Wieś 6 naszych karateków AKT zdało na swój pierwszy w życiu czarny pas, a 7 naszych senseiów uzyskało kolejne stopnie mistrzowskie.

Paweł Janusz 5 Dan

Człowiek, od którego wszystko się zaczęło. Karate zaczął trenować 31 lat temu. Na swój pierwszy czarny pas zdał w 1996 roku i wtedy też rozpoczął pracę jako instruktor karate. Dzisiaj w AKT Niepołomice-Kraków, którą stworzył, trenuje blisko 2 tys. osób. W tym roku stanął też na czele Polskiej Unii Karate Tradycyjnego. Gratulujemy promocji na 5 Dan!

Michał Janusz 4 Dan

Karate zaczął trenować w 1991 roku. W 2000 roku zdał egzamin na stopień mistrzowski 1 Dan. Jest trenerem kadry dzieci w AKT Niepołomice-Kraków. Jego wychowankowie co roku obstawiają podium najważniejszych krajowych i międzynarodowych zawodów. Sam przez wiele lat był czynnym zawodnikiem. Był wielokrotnie nagradzany za swoje osiągnięcia – zarówno trenerskie jak i zawodnicze. Gratulujemy promocji na 4 Dan.

Valentyn Avramenko 4 Dan

Karate zaczął trenować na Ukrainie – skąd pochodzi – w 1988 roku, w wieku 9 lat. W 2001 roku zdał egzamin na swój pierwszy czarny pas. W 2014 przeprowadził się do Polski i dołączył do AKT Niepołomice-Kraków, gdzie trenuje i prowadzi zajęcia karate. Rozwija się też jako sędzia, posiada już klasę międzynarodową. Gratulujemy promocji na 4 Dan.

Bogusław Nowak 3 Dan

Karate zaczął trenować w 1998 roku. W 2008 roku zdał egzamin na 1 Dan. Od wielu lat jest aktywnym instruktorem w AKT Niepołomice-Kraków. Wychował już setki młodych karateków, którzy świetnie sobie radzą na rozmaitych zawodach. Gratulujemy promocji na 3 Dan.

 

Wiktor Staszak 2 Dan

Karate zaczął trenować 2003 roku, w wieku 5 lat. W 2012 roku zdał egzamin na 1 Dan. W zawodach zaczął startować będąc jeszcze przedszkolakiem. Dziś jest jednym z najbardziej utytułowanych zawodników w Polsce. Od 4 lat rozwija się też jako instruktor w naszej Akademii. Gratulujemy promocji na 2 Dan.

Paweł Tomasik 2 Dan

Karate trenuje od 2007 roku. W 2012 roku zdał egzamin na swój pierwszy czarny pas. Na swoim koncie ma wiele osiągnięć w zawodach rangi mistrzostw Polski, Europy i świata. Od kilku lat pracuje jako instruktor w AKT Niepołomice-Kraków. Jego żywiołowość, wesołe usposobienie a przy tym odpowiedzialność, sprawia, że jest uwielbiany nie tylko przez dzieci, ale i rodziców. Gratulujemy promocji na 2 Dan.

Jerzy Luberda 2 Dan

Początek jego przygody z karate tradycyjnym miał miejsce w 1992 roku, kiedy był nastolatkiem. Potem na wiele lat, w związku z różnymi okolicznościami, przerwał trening. Do karate wrócił w 2011 roku. Wtedy też pasją do treningu zaraził swoje dzieci i żonę. Na czarny pas zdał w 2016 roku. Gratulujemy kolejnego kroku i promocji na 2 Dan.

Marta Tarabuła-Fiertak 1 Dan

Przygodę z karate rozpoczęła w 2011 roku, kiedy to poszukiwała zajęć sportowych dla najstarszego syna. Trafiła z nim na Dojo i przez pierwszy rok obserwowała zajęcia z boku, by w końcu założyć swoje własne kimono. Po drodze pasją do karate zaraziły się pozostałe dzieci. I to właśnie z najstarszym synem Mikołajem przystąpiła do egzaminu na 1 Dan. Gratulujemy!

 

Mikołaj Fiertak 1 Dan

Treningi karate rozpoczął w 2011 roku, w wieku 6 lat, dzięki mamie, które znalazła dla syna dodatkowe zajęcia sportowe. Przez cały 9-letni okres treningu był bardzo ambitnym, młodym zawodnikiem, który solidnie przygotowywał się do każdych zawodów, a i poza okresem startowym trenował pilnie na Dojo. Jego zaangażowanie zaowocowało nie tylko licznymi medalami, ale również tym, że od kilku dni nosi swój pierwszy czarny pas. Gratulujemy!

 

Oliwia Pękala 1 Dan

Karate zaczęła trenować, gdy miała niecałe trzy i pół roku. Uczęszczała wtedy do Przedszkola Sportowo-Tanecznego „Tygrysek”, gdzie regularnie odbywały się treningi. Od początku brała udział w zawodach i obozach AKT. Dzięki temu, mimo młodego wieku posiada już spore doświadczenie zawodnicze. A dziś po niemal 11 latach treningu może z dumą założyć czarny pas. Gratulujemy.

Patryk Kosek 1 Dan

Karate zaczął trenować będąc 5-latkiem. Od samego początku przygody z treningiem, jeździ na zawody sportowe. Dziś może się poszczycić wieloma medalami i pucharami, które przywiózł z najważniejszych krajowych i międzynarodowych zawodów. Gratulujemy promocji na 1 Dan.

Jakub Pawelec 1 Dan

Swoją przygodę z karate rozpoczął w 2012 roku, w wieku 7 lat. Zainspirowany przeszłością sportową swojego dziadka, który był zawodnikiem kadry Polski w gimnastyce sportowej, chciał pójść tą samą drogą. Po nieudanej próbie z gimnastyką, trafił na zajęcia karate. Podczas swojej ośmioletniej drogi z tą sztuką walki, kiedy to jak sam twierdzi, zmagał się zarówno z sukcesami jak i porażkami, nabrał pewności siebie, pokory, dyscypliny i chęci dążenia do perfekcji. A to dopiero początek. Gratulujemy promocji na 1 Dan.

Łukasz Ropka 1 Dan

Jego podróż karate zrodziła się dziecięcej fascynacji filmami o sztukach walki. W czasie studiów trafił do sekcji karate, gdzie spędził 3 lata. Po wieloletniej przerwie od karate, przyprowadził dzieci na zajęcia w AKT Niepołomice i sam również rozpoczął trening. Niedawno pasją do karate zaraził też żonę i dziś ćwiczy z całą rodziną! Gratulujemy udanego egzaminu na 1 Dan.

 

Gratulacje dla wszystkich zdających!