Zimowe Gasshuku PUKT – kurs, egzaminy i wybory

Blisko 30 karateków z naszej Akademii wzięło udział w Zimowym Gasshuku Polskiej Unii Karate Tradycyjnego. Od 1 do 3 marca 2024 na wspólnych treningach w Dojo Stara Wieś spotkało się ponad 120 osób z całej Polski, by szkolić się pod okiem doświadczonych instruktorów.

Gasshuku składało się z kursu sędziowskiego oraz zgrupowania kadry PUKT. Część naszych karateków szkoliła się pod okiem Komisji Sędziowskiej PUKT, która omówiła m.in. gesty sędziowskie, zasady oceny poszczególnych konkurencji oraz zmiany w regulaminach obowiązujących w 2024 roku. Nad szkoleniem sędziów czuwali: Dariusz Hejduk, Paweł Kasperkiewicz, Valentyn Avramenko, Michał Janusz, Piotr Wojtkowski i Jan Kłębek.

Spora ekipa karateków AKT wzięła udział w treningach kadry, przygotowujących do najważniejszych imprez tegorocznego sezonu, tj. Mistrzostw Polski w Łodzi oraz Mistrzostw Świata w Portugalii. Nad szlifowaniem formy czuwali tu trenerzy kadry: Paweł Janusz, Michał Wroński, Tomasz Jończyk oraz Daniel Iwanek. Gościnnie trening poprowadziła też wielokrotna mistrzyni świata w kumite Marta Niewczas.

Na zakończenie Zimowego Gasshuku odbyły się egzaminy sędziowskie. Serdeczne gratulacje dla Anety Ropki, Wiesława Pędzicha i Krzysztofa Ślusarczyka, którzy zdali egzamin na klasę sędziowską D. Uzyskanie klasy sędziowskiej otwiera przed nimi nowe możliwości! Życzymy sukcesów w sędziowaniu i satysfakcji z rozwoju kolejnych umiejętności.

Jednym z punktów Zimowego Gasshuku było też Walne Zgromadzenie sprawozdawczo-wyborcze, podczas którego podsumowano 4 lata minionej kadencji i wybrano nowy zarząd Polskiej Unii Karate Tradycyjnego. Sensei Paweł Janusz został wybrany na prezesa Polskiej Unii Karate Tradycyjnego na kolejne 4 lata. Serdecznie gratulujemy. Jesteśmy dumni z zaangażowania i oddania senseia Pawła. Życzymy owocnej współpracy oraz kolejnych sukcesów w rozwijaniu karate tradycyjnego zarówno lokalnie, jak i na szczeblu krajowym i międzynarodowym!

Szczegółowe informacje znajdują się na https://pukt.pl/nowy-zarzad-pukt/.

Zimowe Gasshuku