Zimowe Gasshuku 2016

Karatecy Akademii Karate Tradycyjnego Niepołomice-Kraków wzięli udział w corocznym zimowym Gasshuku, które odbyło się w Dojo Stara Wieś (17-21 lutego). Nasza Akademia otrzymała bardzo miłe wyróżnienie podczas plebiscytu PZKT – zostaliśmy najlepszym klubem w Polsce!

Gośćmi zgrupowania byli: Sensei Masaru Kamino 78-letni mistrz JKA w kata i kumite, który mimo swojego wieku prezentuje znakomitą formą fizyczną oraz Sensei Chiyomaro Shimoda legendarny instruktor karate oraz wieloletni przyjaciel i pierwszy instruktor prezesa PZKT – Włodzimierza Kwiecińskiego.

Przez 4 dni karatecy ćwiczyli pod okiem senseja Kamino, który po raz pierwszy poprowadził zgrupowanie w Polsce. Na bazie kihonu i kata pokazywał podstawowe zasady technik karate i ich zastosowanie w walce. Wszyscy zgromadzeni byli pod dużym wrażeniem jego sprawności fizycznej. Doskonałej formy mógłby mu pozazdrościć niejeden 30- czy 40-latek. Część zajęć prowadził sensei Włodzimierz Kwieciński, który skupił się na kilku kata: chinte, basai dai, jion, tekki shodan.

Sensei Kamino w Polsce był po raz drugi. Gościł już w naszym kraju podczas VIII Pucharu Świata w Karate Tradycyjnym ORLEN 2015. Znany ze swojej serdeczności, obdarował upominkami m.in. senseja Pawła Janusza i nasze zawodniczki kata drużynowego.
Pod koniec Gasshuku odbył się tradycyjny plebiscyt PZKT, podsumowujący miniony rok. Akademia Karate Tradycyjnego Niepołomice-Kraków została najlepszym klubem PZKT 2015 roku. Wyróżnienie przyznano za całokształt pracy na rzecz rozwoju karate tradycyjnego. Sensei Paweł Janusz odbierając pamiątkowy dyplom zaznaczył, że jest to jest bardzo miłe wyróżnienie dla całej ekipy AKT, tym bardziej, że w tym roku klub obchodzi 20-lecie swojej działalności. Podkreślił też, że bardzo cieszą go osiągnięcia podopiecznych, jednak najważniejsze są dla niego nie medale, a radość dzieci i zadowolenie rodziców.

W ostatnim dniu zgrupowania odbyły się egzaminy na stopnie mistrzowskie Dan. Przystąpiły do nich 3 nasze zawodniczki: Katrin Kargbo zdawała na 3 Dan, Anna Mleko i Joanna Musiał na 2 Dan. Wyniki egzaminów poznamy wkrótce.

W zgrupowaniu wzięło udział 150 karateków z 10 państw.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.