Zgrupowanie kadry narodowej

Karatecy Akademii Karate Tradycyjnego Niepołomice-Kraków wrócili dziś z pierwszego zgrupowania kadry narodowej PZKT. Trenowali przez 4 dni (od piątku do poniedziałku) w Dojo Stara Wieś.

Na zgrupowanie powołano 9 naszych zawodników. Wśród seniorów w skład kadry wchodzą: Paweł Janusz, Michał Janusz, Katrin Kargbo, Anna Mleko, Joanna Musiał i Gabriela Nowak, wśród młodzieżowców: Wiktor Staszak, Paweł Tomasik i Konrad Irzyk.

Treningi prowadzili sensei Krzysztof Neugebauer i sensei Andrzej Zarzeczny – trenerzy kadry narodowej PZKT. Było to pierwsze zgrupowanie przygotowujące do tegorocznego sezonu startowego i miało bardziej ogólny charakter. Treningi odbywały się 3 razy dziennie. Część zajęć była wspólna, część z podziałem na kata i kumite. Zawodnicy startujący w kumite trenowali pod okiem senseja Krzysztofa Neugebauera, treningi kata prowadził sensei Andrzej Zarzeczny. Asystentami głównych trenerów byli sensei Iwona Karwacka i sensei Paweł Janusz, który wciąż jest też zawodnikiem.

Do Starej Wsi nasi karatecy wybierają się ponownie już w piątek. Przez weekend będzie się tam odbywał kurs sędziowski. Weźmie w nim udział spora ekipa niepołomickich karateków. Ponadto kilku naszych zawodników wystartuje w eliminacjach do Polskiej Ligi Karate Tradycyjnego. Trzymamy kciuki!

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.