Wizyta osób niepełnosprawnych w Dojo Stara Wieś

4 i 5 kwietnia grupa osób niepełnosprawnych ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Gruszkach – trenująca w naszej Akademii – wybrała się z senseiem Pawłem Januszem do Centrum Japońskich Sportów i Sztuk Walki – Dojo Stara Wieś.

Pogoda sprzyjała, karatecy mieli czas na spacery, zwiedzanie ośrodka, wizytę w stadninie koni, a nawet przejażdżkę bryczką. Głównie jednak trenowali karate.

W czasie kilku zajęć pilnie szlifowali formę, bo ich celem był egzamin, który odbył się na koniec pobytu. Test był dla karateków naprawdę dużym przeżyciem. Przygotowywali się do niego od wielu miesięcy. Byli zdeterminowani i okazali wielkie serce do treningu. Na ich twarzach na przemian malowała się radość, niepewność, czasem smutek, ale też wielka chęć, by wypaść jak najlepiej. – Dawno nie widziałem takich emocji na egzaminie, a egzaminuję już od wielu lat – przyznał Paweł Janusz, inicjator wycieczki.

Karatecy w prezencie otrzymali aparaty fotograficzne, którymi mogli samodzielnie robić zdjęcia i fotografować to co ich najbardziej urzekło w Dojo.

Pobyt w ośrodku dostarczył ekipie dużo wrażeń i radości. Szczególnie cieszyły karateków nowe kolory pasów, które otrzymali. Podbudowani – z nową energią do treningów – wrócili do domu.

Dziękujemy senseiowi Pawłowi Krzywańskiemu, prezesowi Fundacji Rozwoju Karate Tradycyjnego oraz Alinie Ładzińskiej za gościnę w Dojo i zagwarantowanie noclegu dla naszej ekipy.

Ogromne podziękowania dla Pana Maćka, opiekuna grupy, za pomoc i koordynację wyjazdu.

Fotografie wykonane w czasie pobytu w Dojo przez Agnieszkę Regulicką z AGAMI-STUDIO, były częścią większego projektu, realizowanego przez fotografkę. Niebawem zobaczymy efekt finalny przedsięwzięcia, którego głównymi bohaterami są osoby niepełnosprawne. Już dziś jednak możemy zdradzić, że będzie to wyjątkowy projekt fotograficzny, pełen obrazów namalowanych z całej palety emocji – od smutku po radość.

Wizyta osób niepełnosprawnych w Dojo Stara Wieś, fot. AgamiStudio