Ogólnopolski Puchar Krakowa

33 medale (12 złotych, 8 srebrnych i 13 brązowych) wywalczyli nasi karatecy podczas IV Ogólnopolskiego Pucharu Krakowa w Karate Tradycyjnym. Zawody rozegrano 30 marca w hali widowiskowej Hutnika w Krakowie.

Turniej zgromadził rekordową ilość 1200 karateków z 50 klubów. Konkurencja była bardzo mocna. W niektórych kategoriach wiekowych startowało blisko 90 zawodników. Do półfinałów zawody rozgrywano systemem “każdy z każdym”. Wyłonienie najlepszej ósemki nierzadko zajmowało ponad godzinę. Najlepsi, którzy przeszli do finału, musieli w tym czasie stoczyć wiele zwycięskich pojedynków.

Akademię Karate Tradycyjnego Niepołomice-Kraków reprezentowało aż 140 zawodników. Dla części był to pierwszy start w tak dużych zawodach i zarazem ogromna dawka emocji.

Najlepszą zawodniczką turnieju została Joanna Łyżwińska, która wywalczyła złoto w kumite i srebro w kata.

Gratulujemy wszystkim startującym i prezentujemy listę zawodników, którzy stanęli na podium.