Summer Camp 2022

Za nami letni obóz – Summer Camp 2022. Karatecy Akademii Karate Tradycyjnego Niepołomice-Kraków do Sianożęt wybrali się już po raz dziesiąty. Nad morzem spędzili 9 aktywnych dni, od 15 do 24 lipca 2022.

W obozie uczestniczyło blisko 300 osób. Byli z nami też karatecy z Klub Karate Tradycyjnego Kumade – Toruń oraz zawodnicy kadry Polskiej Unii Karate Tradycyjnego.

Pobyt jak zwykle obfitował w liczne atrakcje: treningi karate, plażowanie, gry i zabawy, konkursy sprawnościowe, wycieczki rowerowe, spacery, festiwal kolorów, dyskoteki, seanse filmowe oraz chrzest dla nowych uczestników. Było wspaniale! Dziękujemy, że byliście z nami!

Dla starszych obozowiczów każdy poranek rozpoczynał się od biegów. Karatecy biegali razem z zawodnikami kadry PUKT pokonując coraz to dłuższe dystanse. Młodsi w tym czasie budzili się na plaży, głownie się rozciągając się i poznając ruchy nowego kata.

Karate trenowaliśmy na boisku przy ośrodku, bądź na plaży. Były treningi wspólne, ale najczęściej dzieliliśmy się na grupy, by doskonalić technikę na swoim poziomie zaawansowania. Najbardziej wymagające były treningi na plaży, bo piasek utrudniał poruszanie się w pozycjach.

W czasie wolnym od karate relaksowaliśmy się na plaży. Były pojedynki na przeciągnie liny, tańce, konkursy sprawnościowe, gry i zabawy. Polskie morze jak zwykle nie zawiodło i wieczorami wspólnie oglądaliśmy piękne zachody słońca.

Sporo emocji wzbudził – zorganizowany przez nas po raz pierwszy na obozie – festiwal kolorów. Każdy karateka otrzymał woreczek z kolorowym pudrem i na sygnał wszyscy razem wyrzucili pył w górę. Zaraz potem rozpoczął się prawdziwy pojedynek i obozowicze obrzucali się nawzajem proszkiem. W jednej chwili plaża zamieniła się w barwne pole bitwy.

Pod koniec obozu tradycyjnie „ochrzciliśmy” osoby przebywające pierwszy raz na obozie. Każdy musiał pokonać specjalny tor przeszkód, niosąc ze sobą jajko, które ostatecznie rozbijał na swojej głowie. Wszyscy podołali zadaniu i sensiowie ogłosili ich pełnoprawnymi członkami obozu.

Podsumowaniem obozowych treningów były egzaminy na stopnie uczniowskie, do których przystąpiła część uczestników.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspólną zabawę i pozytywną energię podczas całego pobytu.


Sianożęty 2022