Obóz letni w Ochotnicy Górnej 2022

Po raz drugi już do Ochotnicy Górnej wybraliśmy się latem. Ponad 80 karateków spędziło z nami wakacyjny obóz u podnóża Gorców. W pięknym otoczeniu przyrody trenowaliśmy od 5 do 10 lipca 2022.

Po kilkunastu latach zimowych obozów, Ochotnica Górna przypadła nam do gustu również latem. W tym roku pogoda nas rozpieszczała.

Często wędrowaliśmy po okolicznych Gorczańskich szlakach, podziwiając piękne krajobrazy, solidnie się dotleniając. Przy okazji spacerów zbieraliśmy też pyszne jagody.

Jak zawsze, podstawą naszego obozu były treningi karate. Codzienne poranne rozruchy pomagały nam się obudzić i przygotować ciało do kolejnych zajęć, które odbywały się nie tylko w sali, ale też często na świeżym powietrzu, przed ośrodkiem, na polanach i na pobliskim orliku.

Gazda jak zwykle nam dogadzał piekąc dla nas na ognisku pyszne przysmaki – udziec, kiełbaski, oscypki z żurawiną.

Nasze pokoje musiały lśnić czystością, nad czym skutecznie czuwała komisja czystości, sprawdzająca, czy utrzymujemy wokół siebie należyty porządek.

W czasie wolnym od treningów były konkursy sportowe, strzelanie z łuku, zabawy, gra w piłkę.
Wieczorami tańczyliśmy przy ulubionym Just dance i oglądaliśmy seanse filmowe. Był też wieczór skeczy i opowiadania kawałów.

Wybraliśmy się też na termy, gdzie przez kilka godzin korzystaliśmy z wodnych atrakcji.

Gospodarz oprowadził nas też po stajni, gdzie mogliśmy zobaczyć z bliska a nawet pogłaskać krowy, kury, gęsi.

Obóz był wspaniałym przeżyciem, pełnym aktywności i rozmaitych atrakcji. Karatecy zapewniali, że z pewnością wybiorą się do Ochotnicy następnym razem. Dziękujemy wszystkim za dobrą energię, hart ducha i dużo uśmiechu każdego dnia.

Letni obóz w Ochotnicy Górnej 2022