Sukces AKT w Lublinie

Lublin zdobyty! 36 medali dla AKT Niepołomice-Kraków podczas Pucharu Polski Dzieci. Akademia zdecydowanie najlepszym klubem pośród 1000 uczestników z 54 klubów w Polsce. Zawody rozegrano 4-5 czerwca w Lublinie.

To był bardzo udany weekend dla naszej Akademii. Karatecy AKT stanęli na podium 36 razy. Zdobyli 11 złotych, 13 srebrnych i 12 brązowych medali. Oprócz miejsc medalowych mamy na koncie 8 czwartych miejsc i sporo ćwierćfinałów.

Rekordzistą był Jan Pękala, który wystartował w czterech konkurencjach i we wszystkich zdobył złoty medal.

– Poziom zawodów był bardzo wysoki. Jednak to nie talent decydował o wygranej, a ciężka praca. Medale nie są u nas najważniejsze. Nie wymagamy od dzieci, żeby wygrywały. Chcemy, żeby dawały z siebie wszystko. Pokazujemy im, że treningiem i ciężką pracą można osiągnąć cel – przyznał Paweł Janusz, szef i główny trener w Akademii Karate Tradycyjnego Niepołomice-Kraków.

Przygotowania do zawodów rozpoczęły się na kilka miesięcy przed zawodami, a ostatnie tygodnie to była już naprawdę ciężka praca dla młodych zawodników. Dzieci trenowały od poniedziałku do niedzieli, po kilka godzin dziennie. Szlifowały formę nawet w długie weekendy, kiedy inni odpoczywali. Były takie soboty i niedziele, kiedy przyjeżdżały na trening nawet dwa razy dziennie.

– Nasi zawodnicy byli mocno skupieni i pokazali prawdziwego ducha walki w Lublinie. Gratuluję wszystkim startującym, także tym, którym nie udało się stanąć na podium – zaznaczył Michał Janusz, który przygotowywał dzieci do Pucharu Polski. Na dużą pochwałę zasługują maluchy, które wystąpiły w tak dużych zawodach po raz pierwszy – dodaje. A takich było sporo. Część startowała już w klubowych lub regionalnych turniejach, a teraz zadebiutowała w najwyższych rangą zawodach krajowych.

Wyniki z Lublina to dobry prognostyk przed Pucharem Świata Dzieci, który odbędzie się w Tauron Arenie Kraków 14-15 października 2016 roku. AKT Niepołomice-Kraków jest współorganizatorem tego wydarzenia.

Warto zaznaczyć, że Małopolska od wielu lat wiedzie prym w Polsce. Drugim najlepszym klubem na zawodach był Krakowski Klub Karate Tradycyjnego, który przywiózł 30 medali. Kolejne kluby zdobywały najwyżej do 10 medali.

Sukces podczas Pucharu Polski Dzieci to nie tylko wynik ciężkiej pracy zawodników, ale również zasługa trenerów. Do zawodów przygotowywali ich sensei Paweł Janusz, Michał Janusz i Bogusław Nowak. Pomagali im w tym młodzi zawodnicy, przygotowujący się do pracy instruktora, m.in. Gabriela Nowak, Wiktor Staszak i Konrad Irzyk, którzy na zawodach byli coachami.

Nasi młodzi instruktorzy jeszcze niedawno sami startowali w Pucharze Polski Dzieci. Cieszy więc fakt, że z roku na rok przybywa nam nie tylko samych ćwiczących, ale stale poszerza się też kadra instruktorska.

Duże podziękowania należą się również rodzicom. Wykazali wiele cierpliwości i poświęcili mnóstwo czasu dowożąc dzieci na treningi.

Nasi zawodnicy świetnie się prezentowali nie tylko na macie, ale i poza nią. Tuż przed zawodami otrzymali pakiety zawodnicze, które zawierały nowe dresy i koszulki klubowe.

Wyjazd na Puchar Polski Dzieci tak liczną ekipą nie byłby możliwy bez wsparcia Gminy Niepołomice. Dziękujemy w imieniu zawodników i rodziców za dofinansowanie zawodów.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć. Fot. Marta Fiertak, Maciej Datka.
Ogólnopolski Puchar Dzieci w Karate Tradycyjnym Lublin 2106
Szczegółowe wyniki:

ZŁOTO:
kata indywidualne
Jan Pekala
Hanna Janusz
Bartłomiej Kochan
Kinga Jaworek
Patryk Kosek
Julia Pogorzelska

Kata drużynowe
Jan Pękala, Kuba Azierski, Kacper Raniszewski
Kinga Jaworek, Aleksandra Nalepa, Maria Paluch

Enbu chł./chł.
Jan Pękala, Kacper Raniszewski
Jan Janusz, Hubert Mazur

Enbu dz./chł.
Maria Paluch, Jan Pękala

SREBRO:
kata indywidualne
Bartosz Datka
Jan Janusz
Aleksandra Nalepa
Mieszko Luberda
Wiktor Janusz
Izabela Datka

Kata drużynowe
Bartłomiej Kochan, Jan Janusz, Hubert Mazur
Patryk Kosek, Piotr Joniec, Jakub Ślusarczyk
Julia Pogorzelska, Barbara Morajda, Natalia Kachel

Enbu chł./chł.
Mikołaj Fiertak, Mieszko Luberda
Hubert Irzyk, Mateusz Piega

Enbu dz./chł.
Kinga Jaworek, Bartłomiej Kochan
Julia Pogorzelska, Wiktor Janusz

BRĄZ:
kata indywidualne
Karolina Kosek
Zofia Rodak
Hubert Mazur
Hubert Irzyk
Jakub Ślusarczyk
Łucja Niziołek
Barbara Morajda

Kata drużynowe
Izabela Datka, Łucja Niziołek, Aleksandra Osuch

Enbu chł./chł.
Wojciech Kochan, Kuba Azierski
Wiktor Janusz, Norbert Libiszewski

Enbu dz./chł.
Aleksandra Nalepa, Hubert Mazur
Oliwia Pękala, Patryk Kosek

IV MIEJSCA:
kata indywidualne
Wojciech Kochan
Kuba Azierski
Zuzanna Trzeciak
Karolina Bachowicz
Natalia Kachel

Kata drużynowe
Oliwia Pękala, Anastasija Avramenko, Karolina Bachowicz

Enbu chł./chł.
Jakub Ślusarczyk, Patryk Kosek

Enbu dz./chł.
Zofia Rodak, Kacper Raniszewski