Mistrzostwa Polski

17 medali (8 złotych, 3 srebrne i 6 brązowych) dla Akademii Karate Tradycyjnego Niepołomice – Kraków podczas XXVII Mistrzostw Polski Seniorów, Młodzieżowców, Juniorów i Juniorów Młodszych w Karate Tradycyjnym ORLEN 2016. Zawody rozegrano 18 i 19 czerwca w Sopocie.

Pierwszego dnia startowali seniorzy i młodzieżowcy, drugiego juniorzy i juniorzy młodsi.

Nasi karatecy w konkurencjach indywidualnych wywalczyli 8 medali, w drużynowych 9. Po złoty medal sięgnęli 8 razy.

Mistrzem Polski w kata indywidualnym został Paweł Janusz. To już 10 złoto w jego karierze w tej konkurencji.

Wiktor Staszak mistrzostwo Polski wywalczył w kogo kumite. Po drodze stoczył wiele pojedynków, musiał więc wykazać się nie tylko techniką, ale i kondycją. Niejednokrotnie tuż po zakończeniu jednej konkurencji, biegł na kolejną matę, żeby wystartować w następnej konkurencji.

Karatecy AKT bardzo dobrze wypadli też w konkurencjach drużynowych. Mistrzami Polski w kata zostali Paweł Janusz, Wiktor Staszak i Konrad Irzyk. W tym składzie startowali po raz pierwszy. Tuż przed zawodami kontuzji doznał Michał Janusz, dla którego od wielu lat była to czołowa konkurencja. Zastąpił go Konrad Irzyk.

Nasze seniorki Katrin Kargbo, Anna Mleko i Joanna Musiał również wywalczyły w kata drużynowym złoty medal. Startują razem nieprzerwanie od 9 lat. Mistrzyniami Polski były 7 razy, dwa razy zdobyły srebrny medal.

Trzecie złoto w tej konkurencji wywalczyli juniorzy: Dawid Wnęk, Kacper Dumieński i Jan Bednarz.

Ładnie zaprezentowała się też drużyna juniorek w kata: Iga Dumieńska, Natalia Janusz i Katarzyna Żuchowska. Wywalczyły brązowy medal. Dziewczyny dopiero zaczynają wspólne starty i z każdymi zawodami idzie im coraz lepiej.

W konkurencji enbu nasi karatecy zostali mistrzami Polski trzy razy. Złoto wywalczyła drużyna młodzieżowców: Wiktor Staszak i Paweł Tomasik oraz dwie ekipy juniorów: Natalia Janusz i Kacper Dumieński oraz Dawid Wnęk i Kacper Dumieński. Po brąz w tej konkurencji sięgnęli Gabriela Nowak i Konrad Irzyk.

Ponadto, wicemistrzami Polski indywidualnie zostali: Dawid Wnęk w kata i fuku-go oraz Iga Dumieńska w kata. Z kolei brąz powędrował do Kacpra Dumieńskiego w kata i fuku-go, do Wiktora Staszak w kumite oraz Pawła Tomasika, Konrada Irzyka, Wiktora Staszaka i Filipa Dębowskiego w kumite drużynowym.

Nasi karatecy wielokrotnie plasowali się tuż za podium, mamy sporo 4 miejsc.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z zawodów.