18. Turniej Mikołajkowy za nami

18. Turniej Mikołajkowy przeszedł do historii. 2 grudnia karatecy AKT spotkali się w Hali 100-lecia w Krakowie, aby uczestniczyć w corocznym święcie.

Ponad 500 karateków z Akademii wzięło udział w turnieju, który był połączony z 3. Festiwalem Karate-Do w ramach Międzynarodowego Dnia Osób z Niepełnosprawnościami. W wydarzeniu wzięli udział karatecy z kilku klubów w Polsce – z Rzeszowa, Wrocławia, Głuchołaz i Chocianowa.

Gości Festiwalu byli:
– Andrzej Kulig – Wiceprezydent Krakowa
– Agnieszka Pleti – Prezes Zarządu Fundacji Centrum Inicjatyw Sportowych
– Elżbieta Kois-Żurek – Dyrektor Wydziału Polityki Społecznej i Zdrowia
– Szymon Sowiński – sportowiec roku osób z niepełnosprawnością w Plebiscycie Polskiego Komitetu Paralimpijskiego, Wicemistrz Paralimpijski, Mistrz Świata i Europy w parastrzelectwie sportowym,
– Arkadiusz Nowak – Prezes Fundacji Promocji i Rozwoju Sportu Proland Sport

W Festiwalu tradycyjnie już wzięli udział karatecy z Gruszek, podopieczni senseia Pawła Janusza. Wykonali imponujący pokaz przed tysiącem widzów, prezentując podstawowe techniki karate, ćwiczenia sprawnościowe i uderzenia w packi. Ich występ wywołał entuzjazm i gromkie brawa.

Następnie młodsi karatecy z białymi pasami zaprezentowali się na głównej macie podczas Turnieju Pierwszego Kroku, wykonując podstawowe techniki karate i ćwiczenia sprawnościowe. Przed rozpoczęciem głównego turnieju na scenie wystąpiła Ewa Jurkowska (laureatka programu Mam Talent), która zaśpiewała dla obecnych kilka utworów. Karatecy wraz ze swoimi senseiami świetnie się razem bawili.

Turniej główny rozegraliśmy na 5 matach. Zawodnicy rywalizowali w pojedynkach systemem każdy z każdym. Niezależnie od wyników, każde dziecko otrzymało medal, prezenty i pluszowego misia, co sprawiło radość maluchom.

Wydarzenie zostało wsparcie przez Gminę Niepołomice, Miasto Kraków oraz Fundację Promocji i Rozwoju Sportu PROLAND.

To był niezapomniany dzień pełen sportowych emocji, za co dziękujemy wszystkim zaangażowanym w organizację tego święta dla najmłodszych karateków.

18. Turniej Mikołajkowy