Zgrupowanie z senseiem Justo Gomezem za nami

Od 25 do 28 czerwca 2021 Akademia Karate Tradycyjnego Niepołomice-Kraków gościła senseia Justo Gomeza 7 Dan z Argentyny – świetnego instruktora, wielokrotnego mistrza świata w kumite, jednego z najbardziej utytułowanych zawodników karate tradycyjnego na świecie.

Na zgrupowanie do Niepołomic zjechali karatecy z kilku klubów w Polsce. W piątek treningi odbyły się w Akademii Karate w Niepołomicach, w sobotę i niedzielę w Społecznej Szkole Podstawowej im. Lady Sue Ryder na Jazach. Sensei podzielił się z uczestnikami nie tylko swoją wiedzą i doświadczeniem, ale i energią, która momentami aż kipiała na sali. Świetne treningi, inspiracja i nowe umiejętności, które z pewnością pomogą uczestników w dalszym rozwoju.

Zanim jednak w poniedziałek sensei Gomez pożegnał się z Niepołomicami, spotkał się w Zamku Królewskim z Burmistrzem Romanem Ptakiem oraz karatekami, którzy właśnie rozpoczęli Letnią Akademię Karate w naszym mieście. Wykonał wspólnie z młodymi zawodnikami kilka technik karate, by potem cierpliwie rozdać wszystkim autografy.

Sensei Gomez z Niepołomic wyruszył prosto do Zamościa i Krasnobrodu, gdzie poprowadzi kolejne zgrupowanie. A na koniec, zanim opuści Polskę, spotka się z karatekami w Dojo Stara Wieś.

I choć te 3 dni treningowe szybko minęły, sensei już zapowiedział, że wróci, i to szybciej niż moglibyśmy się spodziewać. Oss.

Zgrupowanie z senseiem Justo Gomez 7 Dan, 25-27 czerwca 2021

Wydarzenie dofinansowane ze środków Miasta i Gminy Niepołomice