Zgrupowanie z senseiem Avim Rokah

Kolejne Międzynarodowe Seminarium Karate Tradycyjnego z sensiem Avim Rokah (USA) przeszło do historii. Na corocznym zgrupowaniu w Dojo Stara Wieś, które trwało od 12 do 14 maja, spotkało się kilkuset karateków, w tym 15-osobowa ekipa z AKT.

Sensei Avi Rokah to wieloletni student i asystent Senseia Hidetaki Nishiyamy. Był wielokrotnym mistrzem USA w kumite. Na jego zgrupowania przyjeżdżają setki chętnych, nie tylko z Polski. Tym razem gościliśmy też karateków z Czech, Litwy, Ukrainy i Rumunii.

Treningi miały seminaryjny charakter. Sensei starał się przekazać zgromadzonym jak najwięcej informacji, które potem będą mogli analizować w swoich klubach. Przypomniał najważniejsze zasady, niezbędne przy wykonywaniu wszystkich technik karate (pozycja, oddech, presja w podłoże, start techniki, poruszanie się w pozycjach, timing techniki).

Część zajęć była poświęcona kata Meikyo wraz z aplikacją.

Pod koniec zgrupowania odbyły się egzaminy na stopnie mistrzowskie Dan. Przystąpiło do nich troje karateków AKT. Karolina Herian i Paulina Przewoźnik zdawały na 1 Dan, Aleksander Migacz na 2 Dan. Wyniki niebawem ukażą się na stronie www.karate.pl.

Seminarium z senseiem Avim Rokah, 12-14 maja 2017