Zgrupowanie kadry narodowej

Zakończyło się drugie w tym roku zgrupowanie kadry Polski w Dojo Stara Wieś (21-24 kwietnia). Wzięło w nim udział 14 zawodników Akademii Karate Tradycyjnego Niepołomice-Kraków.

Seniorzy i młodzieżowcy (Paweł Janusz, Michał Janusz, Katrin Kargbo, Anna Mleko, Joanna Musiał, Gabriela Nowak, Konrad Irzyk, Wiktor Staszak, Paweł Tomasik) rozpoczęli zgrupowanie w czwartek. Dzień później dojechali juniorzy i juniorzy młodsi (Kacper Dumieński, Dawid Wnęk, Jan Bednarz, Iga Dumieńska, Agata Gil).

Przygotowania do październikowych mistrzostw świata ruszyły pełną parą! Kadrowicze trenowali pod okiem senseja Krzysztofa Neugebauera i senseja Andrzeja Zarzecznego. W pracy trenerom pomagali asystenci: Iwona Karwacka, Łukasz Wójcik i Paweł Janusz.

Na każdym treningu zawodnicy dzielili się na dwie grupy i doskonalili się w swoich specjalizacjach – kata i kumite. Były też ćwiczenia kondycyjne i wytrzymałościowe.

A że pogoda sprzyjała, kadrowicze w ramach rekreacji pomogli również przy porządkowaniu lasu na terenie Dojo.

Do Starej Wsi karatecy wracają już za dwa tygodnie. W drugi weekend maja odbędzie się tam bowiem międzynarodowe seminarium.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.