Zgrupowanie i turniej w Armenii

6-osobowa ekipa karateków Akademii Karate Tradycyjnego Niepołomice-Kraków od 5 do 10 maja 2023 przebywali w Armenii (w Erywaniu), gdzie wzięli udział w międzynarodowym zgrupowaniu karate tradycyjnego oraz turnieju Ararat Cup.

Pobyt rozpoczął się od treningów z senseiem Włodzimierzem Kwiecińskim oraz senseiem Justo Gomezem z Argentyny. Przez dwa dni prowadzili oni szkolenie dla kilkuset karateków. Na zakończenie zgrupowania odbył się turniej Ararat Cup. Reprezentanci AKT – Wiktor Janusz i Jan Janusz spisali się znakomicie. Wiktor wywalczył 1 miejsce w kata i kumite. Jego brat Janek 2 miejsce w kata i kumite. Gratulujemy! Na zawodach był obecny przedstawiciel Ambasady Rzeczypospolitej Polskiej w Erywaniu – Konsul RP Jarosław Strycharski.

Karatecy z Niepołomic mieli też 2 dni na zwiedzanie pięknych zakątków Armenii. Wybrali się nad ogromne jezioro Sewan (największe w Armenii), gdzie znajduje się klasztor Sewanawank i bazaltowe skały, wyglądające jak ogromne organy. Zwiedzili też świątynie Garni i skalny klasztor Geghard. Kompleks składa się z głównego kościoła oraz licznych mniejszych świątyń, kaplic, ołtarzy oraz grobowców wykutych w skale. Zabytki położone w przecudnej okolicy zrobiły na sportowcach niesamowite wrażenie. a widoki na długo zapadną w pamięć.

Armenia 2023