Zdobyli Puchar Świata na Malcie

Karatecy AKT zaliczyli piękny występ podczas Pucharu Świata na Malcie. W zawodach zorganizowanych 1 października przez Światową Federację Karatenomichi (Karatenomichi World Federation, KWF), zdobyli w sumie 4 medale (1 złoty, i srebrny i 2 brązowe).

Złoto wywalczyła drużyna kumite w składzie: Wiktor Staszak, Paweł Tomasik i Łukasz Wójcik (Wrocław). Ekipa większość walk wygrywała zdobywając ippony. W finale Polacy w pięknym stylu pokonali zawodników z Japonii.

Paweł Tomasik zdobył srebrny medal w kumite seniorów. Brąz w kumite (kategoria weteran) wywalczył też Paweł Janusz. Na trzecim miejscu uplasowała się drużyna kata: Paweł Janusz, Wiktor Staszak i Konrad Irzyk.

To było kolejne nowe doświadczenie. Czuję się dumny, że karate-do, które trenuję, jest skuteczne na innych płaszczyznach. Budujące jest to, jak wyglądały starty naszej reprezentacji. Zyskaliśmy respekt i szacunek w nowym środowisku karate, wśród zawodników i sędziów. Jestem też bardzo zadowolony z występu zawodników AKT: Pawła, Wiktora i Konrada. Wykonali świetną robotę – podsumował starty Paweł Janusz, wielokrotny mistrz świata w karate tradycyjnym.

Polacy na Maltę wylecieli już 26 września. Karatecy z niepołomickiej AKT wraz z czwórką innych polskich zawodników, zostali powołani do udziału w zawodach przez Polski Związek Karate Tradycyjnego. Na Malcie wzięli też udział w seminarium szkoleniowym, które prowadził sensei Mikio Yahara.

W sumie w zawodach i seminarium uczestniczyło ponad 400 karateków z 36 państw.

Wyjazd służył zacieśnianiu relacji pomiędzy KWF a Światową Federacją Karate Tradycyjnego (WTKF). Polscy zawodnicy pojechali tam, by zaprezentować tradycyjne karate-do na najwyższym światowym poziomie.