Zdobył Puchar Świata

Wiktor Staszak zdobywcą Pucharu Świata! Jako najmłodszy w historii reprezentant kraju, a zarazem debiutant w Pucharze Świata, zwyciężył 3 czerwca w łódzkiej Atlas Arenie.

To był wyjątkowy dzień dla zawodnika niepołomickiej Akademii Karate Tradycyjnego, który udowodnił, że mimo młodego wieku, należy do czołówki karate tradycyjnego na świecie!

Sam zawodnik do wygranej podchodzi z rezerwą. – Puchar Świata, mimo zwycięstwa, nie należał do moich najlepszych zawodów. Forma pozostawiła wiele do życzenia. Mam nadzieje, że podczas zbliżających się Mistrzostw Polski pokażę się z lepszej strony – skomentował Wiktor Staszak.

Wiktor w rundzie kitei pokonał zawodnika z Armenii. Potem stoczył zwycięską walkę z Rosjaninem. Po rundzie kata był pierwszy i utrzymał tę pozycję podczas wykonywania drugiego kata. W finale spotkał się z drugim polskim zawodnikiem – Michałem Sową z Bytomia. Po trzech walkach to właśnie Wiktor okazał się lepszy, zdobywając pierwszy w swoim życiu Puchar Świata.

Szczegółowe wyniki:
1. Wiktor Staszak – Polska (AKT Niepołomice)
2. Michał Sowa – Polska (MUKS Bytom)
3. Anatolii Kuzmenko – Ukraina
4. Jakub Stepan – Czechy
5. Narek Iskandaryan – Armenia
6. Gennadii Golubchikov – Rosja
7. Julian Dumitras – Rumunia/World Fudokan Federation
8. Artsun Ohanyan – Armenia/World Fudokan Federation

Sukcesem dla Polaków zakończył się też Międzykontynentalny Mecz Kumite rozgrywany przy okazji Pucharu Świata. Wystąpił w nim Paweł Tomasik i razem z ekipą w składzie: Jan Kłębek (KKT Polkowice – Lubin), Damian Pawlik (KK Pruszków) oraz Damian Tomasik (TS Sokół Aleksandrów Łódzki) pokonali międzynarodową drużynę złożoną z zawodników z Mołdawii, Armenii, Ukrainy i Chile!

Gratulujemy!