Zawody w Serbii

Zawodnicy Akademii Karate Tradycyjnego wzięli udział w dwóch turniejach karate fudokan organizowanych w miniony weekend (24-25 marca) w Belgradzie – 1st World Club Open Cup oraz International Individual Karate Cup Red Star – Brothers Yorga.

Do Serbii wybrała się 6-osobowa ekipa z niepołomickiego klubu (Katrin Kargbo, Anna Mleko, Joanna Musiał, Wiktor Staszak, Konrad Irzyk i Paweł Tomasik). Zawodnicy wywalczyli w sumie 6 medali. W fukugo seniorów najlepszy okazał się Konrad Irzyk, drugi był Paweł Tomasik, a trzeci Wiktor Staszak. W kumite indywidualnym wyniki się nieco zmieniły – Wiktor zajął drugą pozycję, Paweł i Konrad zdobyli brązowy medal. Chłopcy wystąpili też w kumite drużynowym i te zmagania zakończyli na czwartym miejscu.

W pozostałych konkurencjach drużynowych niestety nie udało się powalczyć. Okazało się, że zarówno w kata drużynowym mężczyzn oraz kobiet, jak i w enbu – w których zgłosili się niepołomiccy zawodnicy – nie było żadnych przeciwników. I choć konkurencja się odbyła, a drużyny nagrodzono za występ medalami, trudno tutaj mówić o jakiejkolwiek rywalizacji.