Zawodnicy AKT Niepołomice na zgrupowaniu kadry PUKT i badaniach sportowych!

Miniony weekend 26-28 kwietnia 2024 był dla zawodników Akademii Karate Tradycyjnego Niepołomice niezwykle aktywny. Wzięli oni udział w zgrupowaniu kadry Polskiej Unii Karate Tradycyjnego, które odbyło się w profesjonalnym ośrodku WR Sport – Centrum Sportu i Rozrywki oraz w profesjonalnych badaniach sportowych na Uniwersytecie Rzeszowskim.

Badania obejmowały pełną diagnostykę sportową, w tym m.in. testy wydolności, siły mięśniowej, koordynacji i równowagi. Wyniki badań pomogą trenerom w doborze optymalnych strategii treningowych i w przygotowaniu zawodników do startu w mistrzostwach świata.

Podczas 3-dniowego zgrupowania nasi kadeci, juniorzy, młodzieżowcy i seniorzy szlifowali swoje umiejętności pod okiem doświadczonych szkoleniowców: Pawła Janusza, Michała Wrońskiego, Daniela Iwanka i Michała Janusza. Oprócz intensywnych treningów, zawodnicy korzystali również z bogatej oferty ośrodka – mieli do dyspozycji m.in. basen, saunę, jacuzzi, siłownię, boisko do gry w piłkę oraz salę do gier.

Udział w badaniach i zgrupowaniu był dla zawodników AKT Niepołomice cennym doświadczeniem, które pozwoli im na dalszy rozwój sportowy i przygotowanie do nadchodzących zawodów.

Jesteśmy przekonani, że dzięki ciężkiej pracy i zaangażowaniu nasi zawodnicy będą osiągać kolejne sukcesy na arenie krajowej i międzynarodowej.