Wyjazd do Ochotnicy Górnej

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami wyjazdu na I i II turnus obozu do Ochotnicy Górnej.

I turnus
Wyjazd autokaru na z parkingu Akademii (ul. Grunwaldzka 15 d w Niepołomicach) – sobota 25 stycznia o godzinie 10.00 (prosimy nie parkować samochodów przy wjeździe do Akademii, aby było miejsce dla autokaru).
Powrót 29 stycznia (środa) o godz. 11.00 – parking obok Akademii (ul. Grunwaldzka 15 d w Niepołomicach).

II turnus

Wyjazd autokaru na z parkingu Akademii (ul. Grunwaldzka 15 d w Niepołomicach) – środa 29 stycznia o godzinie 11.45 (prosimy nie parkować samochodów przy wjeździe do Akademii, aby było miejsce dla autokaru).
Powrót 2 lutego (niedziela) o godz. 11.00 – parking obok Akademii (ul. Grunwaldzka 15 d w Niepołomicach).

Pamiętajmy:
– na naszej stronie będzie codzienna relacja z obozu dlatego prosimy o ograniczenie dzwonienia do dzieci
– w trosce o zdrowie maluchów proszę nie dawać dzieciom kanapek! Mile widziane słodycze najlepiej wysoko energetyczne np. czekolada i napoje, nie zabieramy chipsów!
– instruktorzy i opiekunowie grup będą zbierać od Państwa kieszonkowe i lekarstwa, które potem będą przydzielane dzieciom wg potrzeby i wskazówek, które rodzice napiszą na karcie obozowej. Leki, które na prośbę i zgodą rodziców będą podawane dzieciom należy spakować osobno, podpisać dla kogo, opisać sposób podawania i przekazać odpowiedniemu wychowawcy przy autokarze.
– opiekunowie posiadają nr telefonów do Państwa (numery podane na karcie) w razie pilnej potrzeby będziemy do Państwa telefonować
– prosimy, aby dzieci same spakowały do walizki przygotowane przez Państwa rzeczy. To pomoże im samym w późniejszym poznaniu swoich ubrań, ręczników, rękawiczek itd.
– telefon kontaktowy do ośrodka to 18 262 41 47. Prosimy o telefonowanie do dzieci w godzinach posiłków: 8.00-9.00, 13.00-14.00, 18.00-20.00

Spakujmy:
– ciepłe buty (na zmianę), ciepłe rękawiczki (dwie pary), szalik, czapkę, getry lub rajtuzy, ciepłe skarpety, spodnie narciarskie lub spodnie ocieplane, kurtkę lub kombinezon
– do chodzenia po domku: koszulki z krótkim i długim rękawem, krótkie spodenki, spodnie dresowe, bluzę dresowa, klapki lub pantofle, kimono i pas, ubranie na dyskotekę, piżamę lub strój do spania, bieliznę
– konieczne jest podpisanie swoich rzeczy np. czapek, koszulek, butów, gogli, kasku, najczęściej gubią się kominiarki pod kask.
– przybory toaletowe: szczoteczkę, pastę, żel pod prysznic lub szampon, krem, dwa ręczniki
– strój na basen (wyjazdy na termy)
– można zabrac przybory do pisania długopis, ołówek, kredki, instrument do gry np. gitarę
– nie pakujemy niepotrzebnych rzeczy, starajcie się zmieścić wszystko w możliwie najmniejszym bagażu.
– nie jedziemy długo (około 2 godz.) jeśli jednak masz problem z chorobą lokomocyjną, to 20 min przed jazdą zażyj odpowiedni środek. Do podręcznego bagażu spakujmy picie (zdecydowanie najlepiej sprawdza się woda mineralna niegazowana lub małe opakowania napojów w kartoniku 0,25, nie wolno zabierać ze sobą dużych litrowych tzw. soków owocowych).

Pamiętajmy bezpieczeństwo i zdrowie dzieci jest dla nas najważniejsze! Jeśli dziecko przechodzi lub zaraz przed wyjazdem przechodziło wirus np. żołądkowy lub inną zakaźną chorobę, prosimy o rozsądek i nie puszczanie dzieci na obóz (można dowieźć dziecko podczas trwania obozu po uzyskaniu pozytywnej opinii lekarskiej).


Z pozdrowieniem

kierownik obozu
Paweł Janusz