Wizyta senseia Izumi

11 maja Sensei Iyuji Izumi odwiedził naszą Akademię i spotkał się z niepołomickimi karatekami.

I choć wizyta senseia w naszym dojo nie była długa, przekazał zgromadzonym kilka ciekawych rzeczy. Zaprezentował pismo japońskie, wyjaśnił znaczenie kilku słów m.in. „karate”, „oss”. Opowiadał o bushido i kodeksie samurajów. Przytaczał też anegdoty ze swojego życia. Karatecy AKT dowiedzieli się na przykład, że Michael Jackson był przyjacielem senseia i sensei podarował piosenkarzowi czarny pas.

Nasz gość przyleciał z Japonii na Międzynarodowe Seminarium Karate Tradycyjnego, które odbyło się w Starej Wsi 6-8 maja. Po zakończeniu zgrupowania przez kilka dni przebywał w Wejcherowie. W Niepołomicach zostanie przez dwa dni.

Sensei Izumi reprezentuje karate Shito-ryu. I choć jest to odmienny styl, sensei przekazuje zasady, które są uniwersalne dla wszystkich sztuk walki. Japończyk, mimo że ma 65 lat i przeszedł bardzo poważną operację, pozostaje niezwykle sprawny. Polskim karatekom pokazał przede wszystkim to, jak ważny jest codzienny trening i dbałość o zdrowie, by pozostać w dobrej formie przez długie lata.

Spojrzenie na pewne aspekty z innej perspektywy, było na pewno ciekawym doświadczeniem dla wszystkich, którzy mieli okazję poznać senseja.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.