Wizyta ministra środowiska Japonii


Yoshiaki Harada – minister środowiska Japonii odwiedził 16 grudnia Dojo Stara Wieś. Przyjechał prosto ze szczytu klimatycznego COP24 w Katowicach, gdzie przebywał jako przewodniczący delegacji Japonii.

Gościa podejmował sensei Włodzimierz Kwieciński, prezydent Światowej Federacji Tradycyjnego Karate-do (WTKF) w obecności senseia Pawła Krzywańskiego, prezesa Fundacji Rozwoju Karate Tradycyjnego. W spotkaniu uczestniczył też sensei Paweł Janusz, prezes niepołomickiej Akademii Karate Tradycyjnego oraz inni utytułowani zawodnicy – Justyna Marciniak i Łukasz Wójcik.

Yoshiaki Harada od wielu lat wspiera działania polskich karateków. Dwukrotnie gościł w Japonii polską delegację. Wsparł też I Konferencję Budo w 2007 roku oraz WTKF w momencie jego powstawania w 2013 roku.

Yoshiaki Harada jest ministrem środowiska Japonii i ministrem stanu ds. gotowości na wypadek awarii jądrowej, znajduje się w pierwszej 20 najbardziej wpływowych ludzi w Japonii. Od wielu lat zasiada w Izbie Reprezentantów, posiada 6 dan judo i przewodzi klubowi czarnych pasów w japońskim parlamencie.

fot. Andrzej Różycki

Wizyta ministra środowiska Japonii