Wiktor Staszak najlepszy w I Turnieju PLKT

Wiktor Staszak zwyciężył w I Turnieju Polskiej Ligi Karate Tradycyjnego. Zawody rozegrano 9 marca we Wrocławiu.

Zawodnik AKT w rundzie kitei pokonał Damiana Falkowskiego z KK Pruszków. Następnie stoczył pojedynek z Dawidem Rojowskim (Kluczborski KK). Po bezpunktowej walce i dogrywce, przez wskazanie sędziów zwyciężył zawodnik z Kluczborka. W następnym starciu zawodnik AKT spotkał się z Adrianem Zwierzchowskim z Aleksandrowa Łódzkiego. Zwycięstwo Wiktora w tym pojedynku uplasowało go w pierwszej czwórce, gdzie zawodnicy wykonują dwa kata. Wysoko ocenione przez sędziów kata jitte, a następnie hangetsu utorowało Wiktorowi drogę do finału.

Wiktor pokazał, że dzięki ciężkiej, systematycznej pracy cały czas doskonale się rozwija. Cieszę się, że jest coraz pewniejszy na macie a jednocześnie z pokorą przyjmuje wiedzę – skomentował starty swojego podopiecznego Paweł Janusz.

Pojedynek o pierwsze miejsce karateka z niepołomickiej AKT stoczył z Piotrem Dzierżanowskim (KK Kobu Wrocław). W finale zawodnicy walczą w trzech 1,5-minutowych pojedynkach. Wiktor zwyciężył w pierwszej walce zdobywając punkty kopnięciem mawashigeri, a następnie ushirogeri. Świetne mawashigeri zawodnika AKT w drugim pojedynku, ocenione przez sędziów na ippon (8 punktów) przyniosło mu drugą wygraną i tym samym zwycięstwo w I Turnieju PLKT.

Do pierwszego Turnieju Ligi postanowiłem podejść rozpoznawczo, by nie dać się ponieść emocjom. Etapy techniczne chciałem wykonywać wolniej, ale czytelnie, a w kumite badać i obserwować. Wiem nad czym należy popracować i czekam na kolejne konfrontacje – przyznał Wiktor Staszak.

Gratulujemy udanego startu! II turniej PLKT odbędzie się 13 kwietnia w Warszawie.

I turniej PLKT - 9 marca 2019