Uroczysta Gala AKT za nami

26 stycznia 2024 roku spotkaliśmy w Małopolskim Centrum Dźwięku i Słowa na uroczystej Gali AKT Niepołomice-Kraków podsumowującej miniony 2023 rok. Wspólnie celebrowaliśmy sukcesy naszej Akademii oraz osiągnięcia zawodników i zaangażowanie wszystkich osób, które tworzą historię naszego klubu.

Imprezę poprowadzili niezastąpieni na każdym polu: sensei Paweł Janusz i sensei Michał Janusz, liderzy klubu, od 28 lat z sukcesami kierują klubem. Ich nieprzerwane zaangażowanie i niezachwiana pasja do karate przez niemal trzy dekady stały się fundamentem sukcesu naszej Akademii. Sensei Paweł i sensei Michał, wykorzystując swoje bogate doświadczenie i wiedzę, zbudowali nie tylko miejsce treningowe, ale prawdziwą społeczność, gdzie wartości takie jak dyscyplina, szacunek i ciągłe dążenie do doskonałości są codziennością. Dzięki ich wizji i determinacji, klub nieustannie się rozwija, przynosząc kolejne sukcesy i wychowując pokolenia karateków, którzy nie tylko osiągają wysokie wyniki sportowe, ale też rozwijają swoją osobowość.

Gala AKT była podsumowaniem sportowych sukcesów, ale też podróżą przez najważniejsze chwile minionego roku. Rok 2023 przyniósł wiele momentów, które na zawsze zapadną w pamięci naszej społeczności. Przeżyliśmy je na nowo dzięki filmowi i prezentacji, które przypomniały nam najważniejsze wydarzenia 2023 roku.

Podczas Gali gościliśmy osoby, które od lat wspierają naszej działania. Byli z nami m.in.: Wiesław Bobowski, dyrektor Wydziału Edukacji, Wioleta Chmiela, dyrektor Centrum Kultury w Gdowie, Arkadiusz Nowak, prezes Fundacji Promocji i Rozwoju Sportu PROLAND SPORT, druhowie z OSP Niepołomice oraz OSP Podłęże. Najliczniejszą grupą byli oczywiście karatecy i ich rodzice.

Jednym z punktów wieczoru było wręczenie wyróżnień specjalnych dla osób, które wspierały naszą Akademię w 2023 roku. Wśród nich znaleźli się rodzice karateków oraz osoby, które zaangażowały się w organizację wielu wydarzeń.

Kulminacyjnym momentem gali było wręczenie wyróżnień za osiągnięcia sportowe. Pamiątkowe dyplomy otrzymało blisko 100 naszych zawodników w różnych kategoriach wiekowych. Ponadto, Wyróżnienie specjalne przypadło najlepszej zawodniczce i najlepszemu zawodnikowi w każdej kategorii wiekowej. W sumie wręczyliśmy 16 takich nagród – najlepsi otrzymali puchary i nasze klubowe plecaki.

Najlepsi zawodnicy 2023 roku AKT Niepołomice-Kraków:
Grupa A dzieci: Zuzanna Czop, Bartłomiej Wójcik
Grupa B dzieci: Karolina Głocka, Kajetan Wyszyński
Grupa C dzieci: Zuzanna Banaś, Aleksander Haręzga
Grupa D dzieci: Nadia Lis, Mikołaj Janusz
Kadeci: Gabriela Kiszka, Bartosz Datka
Juniorzy: Oliwia Pękala, Jan Janusz
Młodzieżowcy: Joanna Łyżwińska, Wiktor Janusz
Seniorzy: Natalia Janusz, Wiktor Staszak

Podziękowania za nieocenioną pracę otrzymała też cała ekipa instruktorów, którzy są współtwórcami sukcesów klubu. Każdy z nich, dzięki swojemu profesjonalizmowi, entuzjazmowi i poświęceniu, ma nieoceniony wkład w rozwój karateków AKT. Są nie tylko trenerami, ale także mentorami, którzy każdego dnia przekazują swoją wiedzę i pasję, budując silne fundamenty dla przyszłych osiągnięć sportowych i osobistych swoich podopiecznych.

Dziękujemy wszystkim za udział w Gali i niezapomniany wieczór. Wierzymy, że 2024 rok będzie również obfitował w sukcesy i wspaniałe wydarzenia!

GALA AKT 2024