Tydzień Osób z Niepełnosprawnościami


31 maja karatecy Akademii Karate Tradycyjnego Niepołomice-Kraków gościli na krakowskim Rynku podczas inauguracji 20. edycji Tygodnia Osób z Niepełnosprawnościami „Kocham Kraków z Wzajemnością”.

W specjalnym pokazowym treningu wzięli udział karatecy z Brzezia. Zajęcia poprowadził sensei Paweł Janusz, czterokrotny mistrz świata w karate tradycyjnym, który na co dzień trenuje ekipę z Brzezia.

W czasie treningu nie zabrakło emocji, ale i świetnej zabawy. Karatecy zaprezentowali podstawowe bloki i ciosy karate, wykonali też kilka ćwiczeń z packami. Zajęcia wzbudziły takie zainteresowanie, że przyłączyło się do nich wiele osób z publiczności. Swoich sił spróbowali też m.in. Jarosław Jakimowicz i Rafał Mroczek, którzy byli ambasadorami wydarzenia.

Karatecy odegrali także swoją popisową reżyserowaną scenkę, przygotowaną przez senseia Pawła. Występ zrobił na publiczności duże wrażenie.

Imprezą towarzyszącą była, przygotowana specjalnie na tę okazję, wystawa fotograficzna. Jej autorką jest Agnieszka Regulicka. To wyjątkowy projekt fotograficzny – prezentujący całą gamę emocji z jakimi zmagają się na treningach osoby niepełnosprawne – i z pewnością warto go zobaczyć.

Dziękujemy Panu Maćkowi z Domu Środowiskowego w Brzeziu za pomoc organizacyjną i opiekę nad grupą.

Tydzień Osób z Niepełnosprawnościami, fot. Agami Studio