Świetny start w Mistrzostwach Polski

12 czerwca 2021 we Wrocławiu odbyły się najważniejsze rangą zawody w kraju – Mistrzostwa Polski w Karate Tradycyjnym w kategoriach: junior młodszy, junior, młodzieżowiec, senior i weteran. Akademię Karate Tradycyjnego Niepołomice-Kraków reprezentowała 40-osobowa ekipa zawodników. Nasi karatecy wywalczyli aż 59 medali (22 złote, 16 srebrnych i 21 brązowych) oraz 7 czwartych miejsc.

W zawodach wzięło udział 250 zawodników z ponad 20 klubów z całej Polski.

To była najważniejsza tegoroczna impreza Polskiej Unii Karate Tradycyjnego, która pomoże wyłonić reprezentację na międzynarodowe zawody!

Na podstawie wyników Mistrzostw Polski, Polska Unia Karate Tradycyjnego niebawem wyłoni zawodników, którzy zostaną powołani na zgrupowanie kadry PUKT w Sianożętach oraz przyzna stypendia sportowe.

Po raz pierwszy na mistrzostwach Polski wystartowali zawodnicy w kategorii weteran (35+). Tę grupę licznie wypełnili karatecy AKT, w dużej mierze rodzice startujących zawodników. Przy macie najpierw więc dzieci kibicowały rodzicom, a gdy ci zakończyli swoje występy, zamienili się rolami.

Gratulujemy udanych startów!

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z zawodów. Fot. Maciej Datka.

Szczegółowe wyniki:

Kacper Raniszewski (junior młodszy)
– srebrny medal w kata druż.

Patryk Kosek (junior młodszy)
– złoty medal w kata ind.
– złoty medal w kata druż.
– złoty medal w kumite druż.
– srebrny medal w enbu ch/ch
– brązowy medal w enbu ch/dz
– brązowy medal w kumite ind.

Kinga Jaworek (junior młodszy)
– złoty medal kata ind.
– srebrny medal kata druż.
– brąz medal kumite ind.

Bartek Kochan (junior młodszy)
– srebrny medal w kata druż.

Izabela Datka (junior młodszy)
– brązowy medal w kata ind.
– brązowy medal w enbu k/m

Julia Gieras (junor młodszy)
– złoty medal w kumite druż.
– srebrny medal w kata druż.
– 4 miejsce w kata indywidualnym

Maria Paluch (junior młodszy)
-srebrny kata druż.

Wiktor Janusz (junior)
– złoty medal w kata druż.
– złoty medal w enbu ch/dz
– złoty medal w kumite druż.
– srebrny medal w enbu ch/ch

Mikołaj Fiertak (junior)
– złoty medal w kata ind.
– złoty medal w kat druż.
– złoty medal w enbu M/M
– złoty medal w kumite druż.
– srebrny medal w fuku-go

Julia Pogorzelska (junior)
– złoty  medal w kata ind.
– brąz medal w fukugo
– złoty medal w enbu
– złoty  medal w kata druż.
– złoty medal w kumite druż.

Joanna Łyżwińska (junior)
– złoty medal w kumite druż.
– złoty  medal w kata druż.
– srebrny medal w fukugo
– srebrny medal w kata ind.
– brązowy medal w kumite ind.

Anastasiya Avramenko (junior)
– złoty medal w kata druż.
– złoty medal w kumite druż.
– 4 miejsce w kata ind.

Dawid Nowak (młodzieżowiec)
– srebrny medal w kumite ind.
– brązowy medal w kumite druż.
– brązowy medal w fukugo
– brązowy medal w kata druż.

Arek Wilkosz (młodzieżowiec)
– srebrny medal w kata ind.
– brązowy medal w kata dr.
– złoty medal w kumite ind.
– złoty medal w kumite dr.
– brązowy medal w enbu m-m
– srebrny medal w fukugo

Natalia Janusz (senior)
– złoty medal w kata dr kobiet
– srebrny medal w kumite dr kobiet
– srebrny medal w enbu k/m
– srebrny medal w kata ind.
– brązowy medal w fukugo

Paulina Przewoźnik (senior)
– złoty  medal w kata druż.
– srebro medal w kumite druż.
– brązowy medal w fukugo
– brązowy medal w kumite

Paweł Tomasik (senior)
– złoty  medal w kumite ind.
– złoty  medal w enbu m/m
– złoty  medal w kata dr.
– złoty medal w kumite dr.
– srebrny medal w kata ind.
– brązowy medal w fukugo
– brązowy medal w enbu k/m

Jan Bednarz (senior)
– brązowy  medal w kata druż.
– brązowy  medal w enbu m/m
– brązowy medal w kumite druż.

Kuba Pawelec (junior)
– złoty medal w enbu m/m
– złoty  medal w kumite druż.
– brązowy medal w kata ind.

Wiktor Staszak (senior)
– złoty  medal w kata ind.
– złoty  medal w fukugo
– złoty  medal w enbu m/m
– srebrny  medal w enbu k/m
– złoty  medal w kata druż.
– złoty  medal w kumite druż.
– brązowy medal w kumite ind.

Jan Janusz (junior młodszy)
– srebrny  medal w kata druż.

Iga Dumieńska
– złoty  medal w kata indyw.
– złoty  medal w kata druż.
– srebrny  medal w fukugo
– srebrny  medal w kumite druż.
– brązowy medal w enbu
– brązowy medal w kumite ind.

Michał Janusz (weteran)
– złoty medal w  kata ind.
– złoty  medal w kata druż.
– złoty  medal w kumite druż.

Anna Mleko (weteran)
– złoty medal w kata ind.

Joanna Musiał (weteran)
– srebrny medal w kata ind.

Jerzy Luberda (młodzieżowiec/senior/weteran)
– brązowy medal w kumite druż.

Valentyn Avramenko (weteran)
– srebrny medal w kata ind.

Marta Fiertak
– brązowy medal w kata ind. (weteran)
– brązowy medal w kata druż. (młodzież owiec/senior)

Monika Wiecha
– brązowy medal w kata druż. (młodzieżowiec/senior)

Wiesław Pędzich (weteran)
– brązowy medal w kata ind.

Dorota Luberda
– brąz w kata drużynowym (młodziezowiec/senior)

Lukasz Ropka (mlodzieżowiec/senior/weteran):
– brązowy medal w kumite druż.

Aneta Ropka (weteran)
– złoty medal w kata ind.

Ogólne wyniki dostępne są na stronie Polskiej Unii Karate Tradycyjnego.