Summer Camp w Sianożętach

Dobiegł końca nasz letni obóz w Sianożętach – Summer Camp 2021. W tym roku mieliśmy rekordową ilość uczestników, bo aż 250 osób. Byli z nami też karatecy z Klubu Karate Tradycyjnego Kumade – Toruń oraz zawodnicy kadry Polskiej Unii Karate Tradycyjnego.

Karatecy Akademii Karate Tradycyjnego Niepołomice-Kraków do Sianożęt wybrali się już po raz dziewiąty. Spędzili tam 10 aktywnych dni, od 30 lipca do 9 sierpnia 2021.

Pobyt jak zwykle obfitował w liczne atrakcje. Oprócz treningów karate na uczestników czekały: gry, zabawy, konkursy sprawnościowe, wycieczki, spacery.

Codziennie rano starsi obozowicze razem z zawodnikami kadry PUKT pokonywali coraz dłuższe dystanse, biegając wzdłuż plaży. Młodsi witali każdy dzień na porannym rozruchu na plaży, gdzie głównie się rozciągali i poznawali ruchy nowego kata. Zdarzały się też krótsze biegi.

Karate trenowaliśmy na boisku przy ośrodku, bądź na plaży. Część zajęć była wspólna dla wszystkich uczestników, część z podziałem na grupy, według stopni zaawansowania. Treningi na plaży były bardziej wymagające, bo karatecy musieli poruszać się w trudniejszym, piaszczystym terenie.

W czasie wolnym od karate był czas na relaks i błogie wylegiwanie się na plaży. Tradycyjnie nie zabrakło pojedynków na przeciąganie liny, wycieczek rowerowych, dyskotek i obozowego grilla. Wieczorami wspólnie oglądaliśmy zachody słońca, w tym roku były one szczególnie piękne.

Na jeden dzień wybraliśmy się do parku rozrywki. Na rozległym obszarze czekało mnóstwo zabawek, karuzel, zjeżdżalni, wioska Wikingów oraz hodowla kóz i alpaków.

Pod koniec obozu tradycyjnie „ochrzciliśmy” osoby, które przyjechały na obóz pierwszy raz. Każdy otrzymał jajko, które musiał przetransportować bezpiecznie przez cały tor przeszkód przygotowany przez starszych obozowiczów. Ostatecznie jajko wylądowało na głowie każdego nowicjusza.

Podsumowaniem treningów na obozie były egzaminy na stopnie uczniowskie, do których przystąpiła część uczestników.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom, to był wspaniały czas, pełen pozytywnych emocji i dobrej zabawy!

Summer Camp - Sianożęty 2021

Wydarzenie dofinansowane ze środków Miasta i Gminy Niepołomice