Summer Camp 2023 za nami

Nasz letni obóz Summer Camp 2023 przeszedł do historii. Karatecy Akademii Karate Tradycyjnego Niepołomice-Kraków do Sianożęt wybrali się już po raz jedenasty. Nad morzem spędzili 9 aktywnych dni, od 23 lipca do 1 sierpnia 2023.

W obozie uczestniczyło blisko 300 osób. Byli z nami też karatecy z Klubu Karate Tradycyjnego Chidori, Akademii Karate Daniela Iwanka oraz zawodnicy kadry Polskiej Unii Karate Tradycyjnego.

Pobyt jak zwykle obfitował w liczne atrakcje: treningi karate, plażowanie, gry i zabawy, konkursy sprawnościowe, wycieczki rowerowe, spacery, festiwal kolorów, dmuchane zjeżdżalnie, dyskoteki, seanse filmowe oraz chrzest dla nowych uczestników.

Pogoda była sprzyjająca i większość czasu karatecy spędzali na świeżym powietrzu, czy to trenując w terenie, czy korzystając z uroków plaży. Dla starszych obozowiczów każdy poranek rozpoczynał się od biegów. Młodsi na poranny rozruch wybierali się na plażę bądź pobliskie boisko.

Karatecy trenując z kolegami z innych klubów mieli okazje nawiązać nowe przyjaźnie. Zwykle rozgrzewka przed każdym treningiem była wspólna – gromadziła kilkaset ćwiczących. Potem senseiowie dzielili karateków na grupy według stopni zaawansowania, aby mogli szlifować techniki i poznawać nowe kata.

W czasie wolnym od karate relaksowaliśmy się na plaży. Były pojedynki na przeciągnie liny, tańce, konkursy sprawnościowe, gry i zabawy. Wieczorami oglądaliśmy piękne zachody słońca.

Powoli tradycją naszych obozów staje się festiwal kolorów, który wzbudza duże emocje. Każdy karateka otrzymał woreczek z kolorowym pudrem i na sygnał wszyscy razem wyrzucili pył w górę, by za chwilę rozpocząć prawdziwy pojedynek. Im więcej ktoś miał kolorów na sobie, tym lepiej. Plaża w Sianożętach na krótką chwilę stała się barwnym polem bitwy.

W tym roku jednego dnia urządziliśmy dla najmłodszych zabawy na dmuchawcach. 5 zabawek stanęło na kilka godzin na terenie ośrodka i obozowicze mogli szaleć do woli na zjeżdżalniach i dmuchanych torach przeszkód.

Końcówka obozu to tradycyjny „chrzest” dla nowych uczestników. Starsi przygotowali dla nich specjalny tor przeszkód, który musieli pokonać z jajkiem w dłoni. Finałem zmagań było rozbicie jajka na swojej głowie.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspólną zabawę i pozytywną energię podczas całego pobytu.

 

 

Summer Camp 2023