Silesia Cup

34 medale (14 złotych, 6 srebrnych i 14 brązowych) zdobyliśmy dziś w Bytomiu podczas Międzynarodowych Otwartych Mistrzostw Województwa Śląskiego – Silesia Cup!

Nasi zawodnicy zostali dodatkowo wyróżnieni. Karolina Kosek otrzymała hulajnogę w nagrodę za najlepszy występ wśród wszystkich dzieci, które wywalczyły złoty medal. Konrad Irzyk wrócił do domu z ręcznie kutym mieczem samurajskim. A nasz klub otrzymał sprzęt sportowy za najlepszy wynik klubowy na zawodach.

To był dobry dzień treningowy. Do Pucharu Polski Dzieci zostały dwa tygodnie. Teraz mamy czas, żeby poprawić wszelkie niedociągnięcia – podsumował występ swoich podopiecznych sensei Paweł Janusz.

W turnieju wystartowało 550 zawodników z 36 klubów. Jak co roku, gościli też karatecy z Czech.

Zawodnicy prezentowali wysoki poziom. Dla większości młodych karateków był to ostatni sprawdzian przed Pucharem Polski Dzieci, który 3 czerwca odbędzie się w Łodzi. Niedzielne zmagania rozgrywane były we wszystkich kategoriach wiekowych. Testowali się więc też starsi zawodnicy. Oni również przygotowują się do najważniejszych krajowych zawodów – mistrzostw Polski, które w połowie czerwca odbędą się w Zamościu.