Sensei Hidetaka Nishiyama 10 Dan ITKF (1928-2008)

11 lat temu, 7 listopada 2008 r., odszedł od nas Sensei Hidetaka Nishiyama – założyciel i pierwszy prezydent Międzynarodowej Federacji Karate Tradycyjnego.

Sensei Nishiyama poświęcił swoje życie wartościom budo, na których opiera się sztuka walki karate tradycyjnego. Kierując się wartościami płynącymi z budo, nie ustawał w rozwijaniu swojego ducha i umiejętności. Droga, którą szedł, inspiruje trenujących sztuki walki na całym świecie. Duch Senseia pozostanie na zawsze wśród nas.
„Nie jestem mistrzem. Jestem studentem budo. Moim celem jest do końca życia rozwijać się, praktykować, studiować budo i sięgać po kolejne wyzwania” – powiedział Sensei podczas I Międzynarodowej Konferencji Budo w Warszawie w 2007 r.

10 października 2009 r. podczas uroczystego otwarcia Centrum Japońskich Sportów i Sztuk Walki „Dojo – Stara Wieś” Międzynarodowa Federacja Karate Tradycyjnego nadała Senseiowi Hidetace Nishiyamie 10 Dan. Na stronie Polskiego Związku Karate Tradycyjnego można przeczytać biografię Senseia Hidetaki Nishiyamy, a na naszych stronach youtube udostępniamy krótki film poświęcony pamięci Senseia Hidetaki Nishiyamy. Zawiera on między innymi zdjęcia z otwarcia naszej Akademii w Niepołomicach.