Seminarium w Starej Wsi

Sensei Krzysztof Neugebauer, sensei Andrzej Zarzeczny i sensei Paweł Janusz – jedni z najlepszych szkoleniowców w Polsce – poprowadzili w Dojo Stara Wieś weekendowe seminarium (21-23 kwietnia).

To pierwsze tego typu zgrupowanie. Adresowane było do wszystkich chcących zgłębiać tajniki karate, przy wykorzystaniu wiedzy i wieloletniego doświadczenia świetnych fachowców w tej dziedzinie.

Tematem przewodnim było kata bassai dai i jego aplikacja.

Kumite nierozerwalnie wiąże się z kata. Musimy przenosić doświadczenia z walki do kata, żeby techniki były realne. Wtedy lepiej poznamy kata – wyjaśnia Krzysztof Neugebauer.

Mieliśmy to szczęście, że przez 20 lat, niemal każdego roku, trenowaliśmy w Dojo senseia Nishiyamy. Teraz chcemy przekazać to, czego się nauczyliśmy – stwierdza Andrzej Zarzeczny. – Ważne żeby wszystkie ruchy były naturalne, żebyśmy czuli się swobodnie w naszych technikach – dodaje.

Prowadzący pragną stworzyć cykl szkoleń przede wszystkim dla osób, które nie są zawodnikami, ale chcą stale pogłębiać swoją wiedzę o karate.

Jesteśmy tutaj po to, żeby się rozwijać. To nie jest łatwa wiedza, czasami trudno wszystko od razu pojąć, zrozumienie przychodzi z czasem – zauważa Paweł Janusz.

Następne zgrupowania będą okazją do studiowania kolejnych kata i ich zastosowania. Druga edycja seminarium odbędzie się w listopadzie.