Reprezentacja Polski na mistrzostwa świata i Europy

Dzisiaj zakończyło się ostatnie w tym sezonie starowym zgrupowanie kadry narodowej PZKT w Starej Wsi. Trenerzy selekcjonerzy ogłosili skład Reprezentacji Polski na Mistrzostwa Świata w Karate Tradycyjnym oraz Mistrzostwa Europy w Karate Fudokan.

Do startu powołano 13 zawodników Akademii Karate Tradycyjnego Niepołomice-Kraków. Zawody odbędą się 14-15 października 2016 w Tauron Arenie Kraków, równolegle na kilku matach.

Mistrzostwa Świata w Karate Tradycyjnym Kraków Orlen 2016:

Seniorzy:
Paweł Janusz – kata indywidualne i drużynowe
Katrin Kargbo – kata drużynowe
Anna Mleko – kata drużynowe
Joanna Musiał – kata drużynowe

Młodzieżowcy
Konrad Irzyk – kata drużynowe
Paweł Tomasik – enbu
Wiktor Staszak – enbu, kata drużynowe, kumite indywidualne

Juniorzy
Kacper Dumieński – enbu, kata drużynowe
Dawid Wnęk – fukugo, enbu, kata drużynowe
Jan Bednarz – kata drużynowe
Iga Dumieńska – kata indywidualne

Mistrzostwa Europy w Karate Fudokan:

Seniorzy
Gabriela Nowak – fukugo, kumite drużynowe, kata drużynowe
Daria Pavlenko – kata drużynowe
Kamila Gawlińska – kata drużynowe

Juniorzy
Kacper Dumieński – kumite drużynowe
Dawid Wnęk – kumite drużynowe
Iga Dumieńska – kata drużynowe

Ostatnie zgrupowanie kadry rozpoczęło się w czwartek 29 września. W piątek karatecy trenowali zgodnie z normalnym rozkładem zajęć – 3 treningi dziennie, z podziałem na specjalizacje. Natomiast w sobotę, z samego rana, wszyscy kadrowicze wyjechali na Puchar Mistrza do Wrocławia. Zawody były ostatnim sprawdzianem przed mistrzostwami. W niedzielę, po ostatnim treningu, trenerzy kadry ogłosili oficjalny skład reprezentacji Polski.

Gratulujemy naszym zawodnikom powołań. To bardzo duże wyróżnienie i odpowiedzialność zarazem. Bardzo się cieszymy, że tak liczne grono karateków AKT będzie reprezentować Polskę podczas tego historycznego wydarzenia.

Mistrzostwa już za niespełna dwa tygodnie. Życzymy powodzenia, a wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy 14-15 października do Tauron Areny Kraków. Trzymamy kciuki i mocno kibicujemy reprezentacji Polski!