Punkty za obecność na treningach

Ruszamy z naliczaniem punktów uczniowskich w Systemie PUKT za udział w treningach. Będziemy skanować Wasze karty członkowskie PUKT bądź kody QR (dostępne np. w telefonie na Waszym koncie w systemie PUKT), by naliczyć punkty za udział w zajęciach.

Punkty wprowadziliśmy w celach motywacyjnych. Mają służyć głównie mobilizacji do wysiłku. Pomogą też senseiom dokładniej śledzić aktywność swoich podopiecznych. Frekwencja na treningach będzie miała znaczenie przy promocji na wyższy stopień uczniowski. Ponadto, punkty będą podstawą do nagradzania za ciężką pracę, dla najaktywniejszych bowiem przygotowaliśmy niespodzianki.

Za każdy trening można otrzymać 10 punktów. Jeśli ktoś uczestniczy w dwóch treningach w ciągu dnia to dostanie bonusowe punkty. Dodatkowe punkty będą też naliczane za trzeci trening w jednym tygodniu oraz za wysoką frekwencję.

System będzie naliczał punkty w następujący sposób:

– udział w 1 treningu: 10 punktów
– 2 i więcej treningów dziennie: +2 punkty
– 3 i więcej treningów w tygodniu: +3 punkty
– trzeci i następny tydzień treningów, przy udziale co najmniej 3 razy w tygodniu: +3 punkty

Oznacza to, że jeżeli ktoś ćwiczy 3 razy w tygodniu (raz dziennie), to np. w poniedziałek i środę otrzyma 10 punktów, a w piątek już 13 punktów. Jeżeli w piątek będzie uczestniczył w dwóch treningach to otrzyma 13 punktów za pierwszy i 15 punktów za drugi trening.

Jeśli karateka przez 2 tygodnie nie opuści żadnego treningu, to w trzecim tygodniu otrzyma 13 punktów w poniedziałek i środę, a w piątek 16 punktów na pierwszym treningu i 18 punktów na drugim treningu (jeśli tego dnia weźmie udział w dwóch treningach).

Co ważne, nie można się odbić na treningu częściej niż co 2 godziny, dlatego jeśli ktoś uczestniczy w dwóch treningach w ciągu dnia, to wtedy trzeba się odbić przed pierwszym treningiem, a następnie po drugim treningu.

Wszystkie punkty, po każdorazowym zeskanowaniu karty, będą się zapisywały na koncie w systemie PUKT każdego ćwiczącego.

W ciągu roku będzie też można zdobyć dodatkowe punkty za udział w klubowych aktywnościach: obozach, pokazach, zgrupowaniach, turniejach, dodatkowych treningach (w tym indywidualnych).

Uwaga! Osoby, które nie otrzymały jeszcze kart członkowskich PUKT, prosimy o zgłoszenie się do biura AKT. Kartę otrzyma każdy karateka z wykupioną licencją PUKT.

Zachęcamy do obejrzenia filmu instruktażowego.