Puchar Europy w Portugalii

Świetny start w Pucharze Europy ITKF w Karate Tradycyjnym zaliczyli karatecy Akademii Karate Tradycyjnego Niepołomice-Kraków. W zawodach rozegranych 23 października 2021 w Portugalii (Porto) zdobyli 13 medali (3 złote, 4 srebrne i 6 brązowych).

Zawodnicy z Niepołomic wraz z 5 zawodnikami z innych klubów pojechali do Portugalii jako reprezentacji Polskiej Unii Karate Tradycyjnego. W sumie polska ekipa wywalczyła w zawodach 20 medali.

Jestem bardzo zadowolony ze startów naszych zawodników. Puchar Europy był mocno obstawiony. Państwa takie jak Portugalia, Włochy, Hiszpania, Niemcy, Słowenia, Bośnia, Egipt czy Francja przywiozły bardzo dużo zawodników. Walki były zacięte, a chwila nieuwagi często decydowała o wyniku pojedynku. To była dobra lekcja dla naszych karateków. Wyciągnęliśmy wiele wniosków, które pomogą w dalszym treningu. Karatecy z Polski, dzięki wynikowi jaki osiągneli i postawie jaką zaprezentowali, wzbudzili respekt wśród zawodników z innych państw. Mamy już zaproszenia na kolejne zawody ITKF w: Egipcie, Brazylii i Słowenii. Działamy dalej! Oss – podsumował Paweł Janusz, szef niepołomickiej Akademii Karate Tradycyjnego i prezes Polskiej Unii Karate Tradycyjnego.

Szczegółowe wyniki Pucharu Europy ITKF
Złoty medal:
Paweł Tomasik – kumite indywidualne (senior)
Julia Pogorzelska – kogo kumite (junior)
Paweł Tomasik i Wiktor Staszak – enbu

Srebrny medal:
Julia Pogorzelska – fukugo (junior)
Julia Pogorzelska – kata indywidualne (junior)
Julia Pogorzelska i Wiktor Janusz – enbu
Wiktor Janusz, Patryk Kosek i Jan Szelągowski – kata drużynowe (junior)

Brązowy medal:
Wiktor Staszak – kumite indywidualne (senior)
Iga Dumieńska – fukugo (młodzieżowiec)
Wiktor Janusz – kumite indywidualne (junior)
Iga Dumieńska – kata indywidualne (młodzieżowiec)
Iga Dumieńska i Paweł Tomasik – enbu
Paweł Tomasik, Wiktor Staszak i Jakub Obiala – kata drużynowe

Serdecznie gratulujemy!

Puchar Europy ITKF w Portugalii