Przedszkolada

Niemal 90 maluchów zmierzyło się w Przedszkoladzie – olimpiadzie sportowej dla przedszkolaków z gminy Niepołomice. Akademia Karate Tradycyjnego Niepołomice-Kraków zorganizowała ją 9 grudnia – już po raz szósty. 

Rozgrywki jak co roku odbyły się w niepołomickiej Szkole Podstawowej. Wzięły w nich udział cztery przedszkola: Przedszkole Samorządowe z Podłęża, Przedszkole Samorządowe z Woli Batorskiej, Przedszkole Językowo-Artystyczne „Słoneczna Kraina” oraz Przedszkole Sportowo-Taneczne „Tygrysek”.

Przedszkoladę otworzył Wiesław Bobowski, dyrektor Wydziału Edukacji, życząc wszystkim maluchom wspaniałej zabawy.

Całość poprowadził sensei Paweł Janusz, trzykrotny mistrz świata w karate tradycyjnym, który na początku dokładnie pokazał dzieciom na czym będzie polegało ich zadanie. Zanim jednak doszło do zmagań wszyscy wzięli udział we wspólnej rozgrzewce. Gdy już dzieci były gotowe do startu, ruszyły pędem, by jak najszybciej pokonać tor przeszkód. Co jak się okazało wcale nie było takie łatwe. Były skoki przez przeszkody, rzut piłką lekarską, biegi na czworakach czy bieg slalomem. Każda ekipa startowała dwa razy, by poprawić swój wcześniejszy wynik.

Na zakończenie każdy maluch otrzymał słodki poczęstunek oraz medal i dyplom za udział w rywalizacji sportowej.

Przyszłoroczna edycja Przedszkolady – jak zdradza jej pomysłodawca Paweł Janusz – będzie miała już nieco inny charakter.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.