Polska Liga Karate Tradycyjnego

Wiktor Staszak zwyciężył w pierwszym turnieju Polskiej Ligi Karate Tradycyjnego. Paweł Tomasik uplasował się na czwartym miejscu. Obaj zawodnicy debiutują w PLKT. Turniej odbył się 19 marca w Dojo Stara Wieś. 

Wiktor i Paweł, po przejściu eliminacji do Ligi, stoczyli kilka zwycięskich pojedynków, dzięki czemu znaleźli się w finałowej czwórce.

Paweł Tomasik pokonał w rundzie kitei Damiana Tomasika z Aleksandrowa Łódzkiego. Potem wygrał kumite z Dawidem Rojowskim z Kluczborka. Walkę o trzecie miejsce stoczył ponownie z Damianem Tomasikiem. Ostatecznie rywal okazał się lepszy.

Finałowa walka rozegrała się między Wiktorem Staszakiem a Michałem Sową z Bytomia. Zawodnicy stoczyli 3 finałowe pojedynki, każdy po 1,5 minuty. Świetne ushiro Wiktora przyniosło mu punkty już w pierwszej walce i zapewniło przewagę nad rywalem. Ostatecznie po trzech pojedynkach nadal prowadził i tym samym został zwycięzcą pierwszego turnieju PLKT. – Nie jestem do końca zadowolony. To był mój pierwszy start w lidze i w tym sezonie. Mam nadzieję, że z będę coraz lepiej walczył, poprawię kondycję. Na razie nie myślę o zwycięstwie, chcę po prostu jak najlepiej wystartować w lidze – powiedział po zakończeniu Wiktor.

Drugi turniej odbędzie się w Warszawie, trzeci – finałowy – w Gdańsku.

System rozgrywek Polskiej Ligi jest tak skonstruowany, żeby wyłonić najbardziej wszechstronnych zawodników. Karatecy startują na przemian w rundzie kitei i kumite, a następnie wykonują wybrane kata. Najlepsi spotykają się w finale, gdzie walczą w 3 pojedynkach.

Rozgrywki PLKT są jednocześnie eliminacjami do Pucharu Europy. Wystartuje w nim dwóch najlepszych zawodników Polskiej Ligi. Jest zatem o co walczyć.

Gratulujemy niepołomickim zawodnikom świetnego debiutu w Polskiej Lidze Karate Tradycyjnego.

I turniej PLKT, 19 marca 2017