Polska Liga Karate Tradycyjnego

Ruszyła Polska Liga Karate Tradycyjnego. Po pierwszym turnieju Konrad Irzyk zajmuje piąte a Wiktor Staszak szóste miejsce. Zmagania przeprowadzono 18 marca w Dojo Stara Wieś.

Po rundzie eliminacyjnej z rozgrywkami PLKT musiał pożegnać się Paweł Tomasik, który w losowaniu dwukrotnie trafił na swoich klubowych kolegów. Po przegranym pojedynku kitei z Konradem Irzykiem i kumite z Wiktorem Staszakiem, niestety nie zakwalifikował się do PLKT (startuje 8 zawodników).

Po zakończeniu eliminacji rozpoczął się I turniej ligi. W rundzie kitei Konrad Irzyk ponownie trafił na klubowego kolegę – tym razem na Wiktora Staszaka – i spotkanie zakończył zwycięsko. Następnie przegrał w walce z Konradem Kardasem. Wiktor stoczył pojedynek z Dawidem Rojowskim. Lepszy okazał się zawodnik z Kluczborka. Po zsumowaniu punktów z rundy kata, zawodnicy AKT trafili do drugiej czwórki. W kolejnej wspólnej walce Konrad pokonał Wiktora i ostatecznie zajął piąte miejsce. Wiktor zakończył na szóstej pozycji.

Poziom zawodów był bardzo wysoki, miałem wiele szans na lepszy wynik, ale pewne rzeczy nie zadziałały. Losowania nie były sprzyjające, bo 3 razy walczyłem z klubowymi kolegami. Teraz wiem nad czym muszę popracować do kolejnego turnieju – skomentował Konrad Irzyk.

6 miejsce to dobra pozycja, żeby teraz wdrapywać się na szczyt. Dostaliśmy wskazówki, wiemy co nie wyszło i wracamy do intensywnej pracy nad wyeliminowaniem błędów, których było sporo – stwierdził Wiktor Staszak.

Starty nie były złe, ale trzeba popracować nad taktyką walki. Z jednej strony dobrze, że chłopcy tak często spotykali się ze sobą w pojedynkach. Walczyli na serio, a wynik nie jest najważniejszy – podsumował występy podopiecznych Paweł Janusz.

Po pierwszym turnieju punktacja przedstawia się następująco:
1. Michał Sowa (MUKS Bytom) – 8 p.
2. Konrad Kardas (Kluczborski KK) – 7 p.
3. Dawid Rojowski (Kluczborski KK) – 6 p.
4. Adrian Zwierzchowski (TS Sokół Aleksandrów Łódzki) – 5 p.
5. Konrad Irzyk (AKT Niepołomice) – 4 p.
6. Wiktor Staszak (AKT Niepołomice) – 3 p.
7. Oskar Suchecki (KK Gdynia) – 2 p.
8. Jakub Matuszewicz (KK 44 Łódź) – 1 p.

II turniej PLKT odbędzie się już 7 kwietnia w Warszawie. Trzymamy kciuki!

I turniej PLKT