Podsumowanie obozu w Sianożętach

Karatecy Akademii Karate Tradycyjnego Niepołomice-Kraków już po raz ósmy spędzili 10 aktywnych dni (od 18 do 28 lipca 2020) nad morzem w Sianożętach. W wakacyjnym obozie wzięło udział 120 karateków.

Pobyt jak zwykle obfitował w liczne atrakcje. Rano starsi biegali, każdego dnia wydłużając dystans. Pod koniec obozu bez większego problemu pokonali trasę 10 km. Młodsi i mniej wprawieni w biegach w czasie porannego rozruchu głównie się rozciągali i poznawali ruchy nowego kata.

Treningi karate odbywały się na boisku w ośrodku, ale też na plaży, gdzie karatecy nie tylko szlifowali formę, ale dodatkowo ćwiczyli poruszanie się w trudniejszym, piaszczystym terenie.

W czasie wolnym od treningów korzystaliśmy z kąpieli w morzu, gier i zabaw na plaży, czy zwykłego wylegiwania się na ciepłym piasku. Były też pojedynki na przeciąganie liny, dyskoteki, spacery po okolicy i wycieczki rowerowe. Wieczorami wspólnie oglądaliśmy zachody słońca. Atrakcją dla najmłodszych było kino plenerowe, które urządziliśmy przed budynkiem. Maluchy na kocach i leżakach z wypiekami śledziły przygody byczka Fernanda. Był też obozowy grill i zabawne skecze.

Jeden dzień spędziliśmy w parku rozrywki, gdzie oprócz karuzel, zjeżdżali i innych zabawek, odwiedziliśmy wioskę Wikingów, w której, jak się okazało rodzina mieszka przez całe wakacje. Śmiałkowie stoczyli z mieszkańcami pojedynek na miecze, wysłuchali też opowieści o życiu Wikingów.

Nie zabrakło tradycyjnego chrztu dla obozowiczów, którzy przyjechali z nami po raz pierwszy. Musieli oni pokonać specjalny tor przeszkód, cały czas niosąc ze sobą jajko, by na końcu robić je na swojej głowie.

W czasie obozu odbyły się też egzaminy na stopnie uczniowskie. Ponad 40 karateków zmieniło kolor swojego pasa.

Pobyt w Sianożętach dobiegł końca, jak zwykle za szybko. Nim zdążyliśmy się obejrzeć, trzeba było wracać do domu. Jednak to nie koniec wakacyjnych aktywności. Naszą Akademię czekają w sierpniu jeszcze dwie półkolonie, na które serdecznie zapraszamy.

Obóz nad morzem w Sianożętach