Podsumowanie obozu w Ochotnicy Górnej

Piękna, mroźna zima przywitała nas w tym roku w Ochotnicy Górnej. U podnóża Gorców spędziliśmy aktywne dwa turnusy naszego zimowego obozu od 13 do 17 lutego oraz od 17 do 21 lutego.

Trenowało z nami blisko 90 karateków, głównie młodzi zawodnicy kadry klubu.

Formę na treningach karate szlifowaliśmy dwa razy dziennie. Poza tym o kondycję dbaliśmy podczas porannych biegów, spacerów i wycieczek w góry. Zabawy na śniegu, zjazdy na jabłuszkach i ski-dokach oraz bitwy śnieżne towarzyszyły nam każdego dnia.

Podczas dłuższej wędrówki dotarliśmy na polanę, z której rozpościerała się piękna panorama Tatr. Rozpaliliśmy tam ognisko, upiekliśmy kiełbaski, oscypki i wypiliśmy ciepłą herbatę zrobioną ze śniegu.

Czas między treningami wykorzystywaliśmy też na oglądanie filmów, bajek, wspólne gry i zabawy. Nie mogło też zabraknąć dyskoteki.

Tradycją każdego obozu jest kulig. Sunęliśmy w saniach zaprzężonych w konie, podziwiając bajkową, leśną scenerię. Na polanie w głębi lasu, znajdował się szałas, który wybudował nasz gazda. W środku zorganizowaliśmy ognisko. Upiekliśmy wiele pyszności, a nawet porwaliśmy się na spontaniczne tańce i śpiewy.

Dodatkową atrakcją obozu był wyjazd na narty. Kilka razy szusowaliśmy na stoku narciarskim w Kluszkowcach. Wśród karateków są miłośnicy zarówno nart, jak i snowboardu, więc podzieleni na grupy oddawaliśmy się białemu szaleństwu w ulubionej przez nas formie.

Dziękujemy wszystkim za pobyt w Ochotnicy Górnej, gospodarzom zaś za gościnę i pyszne jedzenie.

Ochotnica Górna 2021