Podsumowanie Letniej Akademii Karate Tradycyjnego

Zakończyła się 14. Letnia Akademia Karate Tradycyjnego. Obóz od lat cieszy się dużą popularnością. W licznych atrakcjach przygotowanych przez organizatorów – Akademię Karate Tradycyjnego Niepołomice – uczestniczą setki młodych karateków.

W tym roku Letnia Akademia po raz pierwszy odbyła się w niepołomickim Gimnazjum. Treningi karate, basen, wycieczki, zabawy, taniec, grill, ognisko, dyskoteki, mecze, czy konkursy sportowe wypełniły program obozu.

Nad każdą z kilkunastu grup czuwał opiekun i jego pomocnicy. Instruktorzy kiedyś sami byli uczestnikami obozu, potem pomocnikami, a teraz przekazują najmłodszym wartości i zasady, które przyswoili przez te wszystkie lata.

Letnia Akademia to dobra próba dla najmłodszych dzieci, nawet tych 5-letnich. Z dala od domu uczą się samodzielności, współpracy w grupie. Miło patrzeć, jak po kilkudniowym pobycie stają się bardziej zaradne – zaznaczył Paweł Janusz, szef niepołomickiej Akademii Karate Tradycyjnego.

Każdy dzień rozpoczynał się od porannego rozruchu. Były to nie tylko zajęcia z elementami karate, ale też zumba.

Pogoda sprzyjała przez większość pobytu, często więc wychodziliśmy na treningi w centrum miasta – głównie w Parku Miejskim i okolicy.

Zaliczyliśmy dwie wizyty na basenie, gdzie maluchy oddawały się szaleństwom w wodzie. Odwiedziliśmy też kino w Małopolskim Centrum Dźwięku i Słowa.

Nie zabrakło także tradycyjnego grilla z kiełbaskami w Osadzie Podegrodzie. Niezawodny sensei Olek Migacz przygrywał na gitarze i nauczył nas nowej piosenki, która potem stała się hymnem naszego obozu. Bardzo emocjonujące okazały się pojedynki w przeciąganiu liny. O dziwo niejednokrotnie dziewczyny górowały nad chłopcami.

Sportowe emocje udzieliły się nam przy kibicowaniu meczu piłki nożnej na Stadionie MKS Puszczy Niepołomice, gdzie rozgrywały się Mistrzostwa Polski Drużyn Amatorskich.

“Kiedy będzie dyskoteka?” – to chyba najczęstsze pytanie padające przez pierwszą część obozu. I nie mogło jej zabraknąć. Po sukcesie pierwszej dyskoteki, następnego wieczoru odbyła się kolejna taneczna impreza.

Pod koniec obozu odbyły się egzaminy na stopnie uczniowskie. Wypadły bardzo dobrze i wszyscy zdający zmienili kolor pasa.

W niedzielę odbył się nasz Sportowy Piknik Rodzinny w Zamku Królewskim w Niepołomicach. I chociaż pogoda niezbyt sprzyjała, impreza była miłym zakończeniem Letniej Akademii Karate Tradycyjnego. Ze szkoły przeszliśmy przez centrum miasta do zamku, prowadzeni przez Orkiestrę “Lira” oraz rycerzy z Niepołomickiego Bractwa Rycerskiego. Na dziedzińcu wszyscy obozowicze zaprezentowali pokaz dla zgromadzonych i stęsknionych rodziców. Sensei Paweł przedstawił każdą grupę i opiekunów.  Podziękował wszystkim za współpracę i udany obóz, a młodzi karatecy otrzymali złoty medal za odwagę i pokonywanie swoich słabości. Po wspólnym, pamiątkowym zdjęciu, maluchy mogły już pobiec, uściskać rodziców. Pobyt, pięknym śpiewem, umilała nam Emilka Azierska.

Do dyspozycji obozowiczów był dmuchany zamek, wata cukrowa, malowanie twarzy. Można było obejrzeć też pokaz baniek.

Przez cały czas byli także obecni rycerze, którzy zaprezentowali pokaz walk i prowadzili treningi rycerskie.

Na koniec, wspólnie z Katrin Kargbo zatańczyliśmy energetyczną zumbę.

Dziękujemy za wsparcie i współpracę przy organizacji Letniej Akademii Karate:

– Prezes Fundacji Zamek Królewski Barbarze Ptak za gościnność w Zamku Królewskim

– Burmistrzowi Miasta i Gminy Niepołomice za wsparcie LAKT i wieloletnią pomoc dla klubu

– Dyrektorowi Wydziału Edukacji Wiesławowi Bobowskiemu za użyczenie szkoły

– Rodzicom za zaangażowanie i przygotowanie pysznych ciast na Piknik AKT

– Dyrekcji Gimnazjum w Niepołomicach za gościnność

– Dorocie i Robertowi Kuligowskim z Fundacji Sport Support za wsparcie finansowe i życzliwość

– Firmie Coca-Cola za wsparcie

– Mariuszowi Kusiowi za poprowadzenie Pikniku AKT

– Emilce Azierskiej za piękny śpiew

– Mieczysławowi Dereniowi za zdjęcia i filmy z drona

– Stowarzyszeniu Rodziny Błogosławionego Adolfa Kolpinga za pyszne posiłki

– Strażackiej Reprezentacyjnej Orkiestrze Miasta i Gminy Niepołomice “Lira” za poprowadzenie korowodu karateków i oprawę muzyczną

– Strażakom z OSP Niepołomice za gotowość do działania

– Tomaszowi Jońcowi, Komendantowi  Komisariatu  Policji w Niepołomicach za zabezpieczenie przemarszu uczestników Pikniku

– Niepołomickiemu Bractwu Rycerskiemu za pokazy i trening walk rycerskich

– Cukierni Jedyna za miłą obsługę i gościnność oraz darmowe lody dla opiekunów 🙂

– Firmie Warsztaty Sukcesu za prowadzenie animacji dla dzieci

– Paniom czuwającym nad porządkiem w szkole

oraz opiekunom i młodzieży trenującej w AKT za przygotowanie i czuwanie nad bezpieczeństwem dzieci podczas obozu.

Wydarzenie było dofinansowane ze środków Gminy Niepołomice