Podsumowanie 2023 roku

Rok 2023 zbliża się ku końcowi, a towarzyszyły mu liczne znaczące wydarzenia i działania. To był rok pełen emocji i wyjątkowych momentów, które zapisały się w historii naszej Akademii. Karatecy AKT wzięli udział w 11 turniejach i mistrzostwach, w tym w 4 międzynarodowych i wywalczyli w sumie: 486 medali (171 złotych, 157 srebrnych, 167 brązowych). Odwiedzili Armenię, Grecję i Portugalię przy okazji międzynarodowych zawodów i zgrupowań.

Wszystko to było możliwe dzięki zaangażowaniu naszych karateków, rodziców oraz wszystkich, którzy kibicują naszemu klubowi. Chcielibyśmy wyrazić wdzięczność za Waszą obecność i wspólne tworzenie niezapomnianych wspomnień. Tymczasem, przypomnijmy sobie najważniejsze wydarzenia, które miały miejsce w ciągu 2023 roku.

ORSZAK TRZECH KRÓLI
6 stycznia ulicami Niepołomic przeszedł Orszak Trzech Króli. Karatecy z naszej Akademii tradycyjnie wzięli udział w wydarzeniu, tym razem prowadząc orszak króla niebieskiego.

OBÓZ ZIMOWY W OCHOTNICY GÓRNEJ
Piękna, mroźna zima z mnóstwem śniegu przywitała nas w Ochotnicy Górnej podczas naszych zimowych obozów. W ośrodku, do którego jeździmy od blisko 20 lat spędziliśmy aktywnie dwa turnusy obozu – od 28 stycznia do 1 lutego oraz od 1 do 5 lutego.

FERIE W DOJO
Ferie w Dojo w TAURON Arenie Kraków zakończyły nasze tegoroczne zimowe aktywności w czasie ferii zimowych. W obozie stacjonarnym trwającym od 6 do 10 lutego 2023 wzięło udział blisko 50 karateków.

AKT NIEPOŁOMICE NAJLEPSZYM KLUBEM 2022 ROKU
Nasza Akademia Karate Tradycyjnego Niepołomice-Kraków otrzymała tytuł najlepszego klubu Polskiej Unii Karate Tradycyjnego w 2022 roku. Kilku naszych karateków zwyciężyło też w swoich kategoriach wiekowych zdobywając tytuły najlepszych zawodników 2022 roku.

KURS SĘDZIOWSKI I ZGRUPOWANIE KADRY
Od 3 do 5 marca 2023 w Dojo Stara Wieś odbył się Kurs Sędziowski oraz zgrupowanie kadry PUKT. W wydarzeniach wzięło udział 30 karateków z Akademii Karate Tradycyjnego Niepołomice-Kraków.

TRENINGI Z SENSEIEM PAULO AFONSO Z BRAZYLII
Sensei Paulo Afonso z Brazylii gościł na początku marca na treningach w naszym Dojo w Niepołomicach i TAURON Arena Kraków. Dziękujemy za inspirujący czas na macie, dużo dobrej energii i wskazówek dla naszych karateków.

WRATISLAVIA CUP WE WROCŁAWIU
Znakomity początek sezonu startowego zaliczyli nasi karatecy podczas zawodów Wratislavia Cup 2023 rozegranych 11 marca 2023 we Wrocławiu.Na zawodach stawiła się bardzo liczna reprezentacja naszej Akademii – 90 zawodników. Z Wrocławia przywieźli w sumie 73 medale (24 złote, 21 srebrnych, 28 brązowych).

MIDORIYAMA CUP W ZIELONEJ GÓRZE
W niedzielę 26 marca 2023 w Zielonej Górze odbył się Midoriyama Cup – II Ogólnopolski Turniej Karate. Nasi karatecy wywalczyli na zawodach 25 medali (12 złotych, 5 srebrnych, 8 brązowych).

MISTRZOSTWA POLSKI W WIELICZCE
Karatecy Akademii Karate Tradycyjnego Niepołomice-Kraków wywalczyli podczas Mistrzostw Polski w Wieliczce aż 98 medali (34 złote, 35 srebrnych i 29 brązowych). Nasz klub zwyciężył też w klasyfikacji generalnej zawodów.

EGZAMINY NA STOPNIE UCZNIOWSKIE
Blisko 350 karateków przystąpiło do egzaminów na stopnie uczniowskie kyu 31 marca w Dojo w TAURON Arenie Kraków, 27 kwietnia w Kobylu i 28 kwietnia w Akademii w Niepołomicach.

ZGRUPOWANIE W ARMENII
6-osobowa ekipa karateków Akademii Karate Tradycyjnego Niepołomice-Kraków od 5 do 10 maja 2023 przebywali w Armenii (w Erywaniu), gdzie wzięli udział w międzynarodowym zgrupowaniu karate tradycyjnego oraz turnieju Ararat Cup.

TURNIEJ ARARAT CUP
Wiktor Janusz zdobył 2 złote medale – w kata i kumite, Jan Janusz 2 srebrne medale (również w kata i kumite) podczas turnieju Ararat Cup w Armenii


DRUŻYNOWY PUCHAR POLSKI W KRAŚNIKU
46 medali (19 złotych, 16 srebrnych i 11 brązowych) zdobyli karatecy Akademii Karate Tradycyjnego podczas Drużynowego Pucharu Polski w Karate Tradycyjnym, Mistrzostw Polski Weteranów oraz Children’s Day Cup. Wszystkie 3 imprezy rozegrano 27 maja 2023 w Kraśniku.

PIKNIK AKT NA ROZPOCZĘCIE WAKACJI
17 czerwca przy naszej Akademii zorganizowaliśmy Piknik rodzinny AKT Niepołomice- Kraków. Był to doskonały czas na podsumowanie roku treningowego i rozpoczęcie wakacji z przytupem.

20. LETNIA AKADEMIA ZA NAMI
20. Letnia Akademia Karate przeszła do historii. Tydzień naszego jubileuszowego obozu był pełen atrakcji i niezapomnianych wrażeń. Letnia Akademia trwała od wtorku 27 czerwca do niedzieli 2 lipca i tradycyjnie zbiegła się z początkiem wakacji. Niepołomicka podstawówka zgromadziła w tym roku aż 120 karateków.

PONAD 300 EGZAMINÓW UCZNIOWSKICH
Ponad 300 osób przystąpiło do egzaminów na stopnie uczniowskie kyu 16 czerwca w Dojo w TAURON Arenie Kraków i 26 czerwca w Akademii Karate Tradycyjnego w Niepołomicach.

SUMMER CAMP 2023
Karatecy AKT Niepołomice-Kraków do Sianożęt na letni obóz wybrali się już po raz 11. Nad morzem spędzili 9 aktywnych dni, od 23 lipca do 1 sierpnia 2023. W obozie uczestniczyło blisko 300 osób. Byli z nami też karatecy z Klubu Karate Tradycyjnego Chidori, Akademii Karate Daniela Iwanka oraz zawodnicy kadry Polskiej Unii Karate Tradycyjnego.

KADRA PUKT W SIANOŻĘTACH
Równocześnie z Summer Camp nad morzem w Sianożętach trwało zgrupowanie kadry Polskiej Unia Karate Tradycyjnego, w którym wzięła udział liczna ekipa z naszego klubu.

GASSHUKU 2023
Od 11 do 15 sierpnia 2023 w Dojo Stara Wieś trwało Gasshuku 2023 – najważniejsze tegoroczne zgrupowanie Polskiej Unii Karate Tradycyjnego. Wzięło w nim udział ponad 200 uczestników, w tym karatecy z Argentyny, Rumunii, Litwy, Czech oraz Wielkiej Brytanii.

NOWE CZARNE PASY W AKADEMII
Gabriela Kiszka, Hanna Janusz i Emilia Pacławska dołączyły do posiadaczy czarnych pasów w naszej Akademii. Zawodniczki uzyskały stopień 1 Dan 13 sierpnia 2023 podczas egzaminów przeprowadzonych na Gasshuku w Dojo Stara Wieś.

ZGRUPOWANIU KADRY DZIECI
Od 16 do 19 sierpnia 2023 w Europejskim Centrum Budo – Dojo Stara Wieś trwało zgrupowanie kadry dzieci Polskiej Unii Karate Tradycyjnego. Wzięło w nim udział blisko 30 młodych zawodników z AKT Niepołomice-Kraków.

WAKACJE W DOJO 2023
Tegoroczne wakacyjne aktywności zakończyliśmy Wakacjami w Dojo w TAURON Arenie Kraków. Akademia Karate Tradycyjnego Niepołomice-Kraków zorganizowała w 2 turnusy Wakacji w Dojo (10-14 lipca i 21-25 sierpnia 2023) i wzięło w nich udział blisko 100 osób.

ZGRUPOWANIE KADRY PUKT
Od 8 do 10 września 2023 nasi zawodnicy przebywali na zgrupowaniu kadry Polska Unia Karate Tradycyjnego w AWF Kraków. Kadrowicze szkolili się do międzynarodowych imprez – Pucharu Świata w Grecji i Mistrzostw Europy w Portugalii.

PUCHAR ŚWIATA W GRECJI
9-osobowa ekipa karateków z naszego klubu wystartowała w ITKF WORLD CUP “HIDETAKA NISHIYAMA „FOR ALL AGES”, zawodach rozegranych 23 i 24 września 2023 w Grecji (Nea Moudania, Chalkidiki). Karatecy wyjechali jako reprezentanci Polskiej Unii Karate Tradycyjnego, zdobywając w sumie 27 medali (10 złotych, 9 srebrnych, 8 brązowych).

JESIENNA EDYCJA KURSU SĘDZIOWSKIEGO W TORUNIU
23 i 24 września 2023 w Toruniu odbyła się jesienna edycja kursu sędziowskiego. W dwudniowym szkoleniu uczestniczyła ponad 30-osobowa grupa sędziów i kandydatów na sędziów. Naszą Akademię na zgrupowaniu reprezentowała Anna Mleko.

PUCHAR ŚWIATA W LUBLINIE
Za nami II Open Traditional Karate-Do World Cup. 30 września 2023 w Lublinie karatecy AKT stoczyli wiele zwycięskich pojedynków zdobywając w sumie 61 medali (17 złotych, 21 srebrnych, 23 brązowe).

PUCHAR MISTRZA WE WROCŁAWIU
7 października 2023 we Wrocławiu odbył się XVI Puchar Mistrza – Turniej Karate Tradycyjnego poświęcony pamięci Senseia Hidetaki Nishiyamy. Karatecy AKT wrócili do domu z 47 medalami (15 złotych, 14 srebrnych i 18 brązowych).

RONIN CUP W GŁUCHOŁAZACH
21 października w Głuchołazach odbyły się Otwarte Mistrzostwa Opolszczyzny – III Ronin Cup. W zawodach wzięła udział liczna ekipa zawodników AKT Niepołomice-Kraków. Karatecy wywalczyli 85 medali (22 złote, 30 srebrnych, 33 brązowe)

MISTRZOSTWA EUROPY W PORTUGALII
Świetny wynik naszych zawodników podczas 35. Mistrzostw Europy w Karate Tradycyjnym w Portugalii (24-28 października 2023). Karatecy Akademii Karate Tradycyjnego Niepołomice-Kraków wywalczyli w zawodach 16 medali – 5 złotych, 4 srebrne i 7 brązowych!

SPOTKANIE Z MEDALISTAMI
5 listopada w Akademii w Niepołomicach odbyło się spotkanie z medalistami 35. Mistrzostw Europy w Karate Tradycyjnym w Portugalii. Wspólnie z karatekami i sympatykami klubu świętowaliśmy sukcesy naszych zawodników.

RESOVIA KARATE CUP
18 listopada w nasi karatecy wybrali się do Rzeszowie, gdzie wzięli udział w turnieju „Resovia Karate Cup” O Puchar Prezydenta Miasta Rzeszowa.

ANDRZEJKOWA NOC W AKADEMII
18 i 25 listopada zaprosiliśmy naszych karateków na Andrzejkową Noc w Akademii w Niepołomicach. Zainteresowanie imprezą było tak duże, że w tym roku zdecydowaliśmy się zorganizować aż 2 wydarzenia. Jak zwykle imprezy były bardzo udane i towarzyszyła im wystrzałowa muzyka oraz świetna zabawa.

EGZAMINY NA STOPNIE UCZNIOWSKIE
W listopadzie sensei Paweł Janusz przeprowadził blisko 300 egzaminów na stopnie uczniowskie kyu. 17 listopada egzaminy odbyły się w Dojo w TAURON Arenie Kraków, 24 listopada w Akademii Karate Tradycyjnego w Niepołomicach

TURNIEJ MIKOŁAJKOWY I FESTIWAL KARATE
2 grudnia w Hali 100-lecia KS Cracovia w Krakowie zorganizowaliśmy nasz 18. Turniej Mikołajkowy w Karate Tradycyjnym. Wystartowało w nim ponad pół tysiąca karateków. Równocześnie odbył się 3. Festiwal Karate-Do dla osób z niepełnosprawnościami.